سیاسی

چهارمین رویداد کارآفرینی و تمرین کسب و کار دانش آموزی در قاین برگزار شد

مریم جان احمدی مدیر طرح اتاق کارآفرینی مدارس و عضو هیات مدیره بنیاد توسعه فرهنگی سپهر در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن با اعلام این خبر گفت: این رویداد به عنوان یکی از فعالیت های اصلی طرح اتاق کارآفرینی مدارس با همکاری مشترک بنیاد توسعه فرهنگی سپهر و مرکز رشد واحد های فناور قاین برگزار شده است.
وی ادامه داد: دراین رویداد دانش آموزان با ایده پردازی، مدل سازی ایده های کسب و کار و برنامه ریزی برای اجرای ایده آشنا شدند و فرایند مدل سازی کسب و کار را به صورت تیمی تمرین کردند.
عضو هیات مدیره بنیاد توسعه فرهنگی سپهر افزود: در این رویداد یک روزه دانش آموزان در قالب تیم های کاری به ایده پردازی و خلق ایده کسب و کار پرداختند و با تکمیل بوم مدل کسب و کار دانش آموزی ابده هایشان را تکمیل کردند.
جان احمدی گفت: در سال جاری طرح اتاق کارآفرینی مدارس برای دانش آموزان دوره دوم متوسطه برگزار شده است و دانش آموزان با شرکت در کارگاه های آموزشی و بازدید از مراکز کسب و کار و دیدار با کارآفرینان، مهارت های کسب و کار را فراگرفته اند.
فضای کارآفرینی باید در جوانان شکل گیرد
سهیل وثوقی، رئیس مرکز رشد واحد های فناور قاین نیز با بیان اینکه فضای کارآفرینی در بین جوانان و نوجوانان باید شکل گیرد، گفت: اجرای این قبیل طرح ها و رویداد ها به توسعه کارآفرینی در شهرستان کمک میکند.
وی ادامه داد: مرکز رشد از طرح های نواورانه و خلاقانه جوانان حمایت می کند.
وثوقی با بیان اینکه مرکز آماده همکاری با سمن های فعال این حوزه است اظهار کرد: طرح اتاق کارآفرینی مدارس جو کارآفرینانه خوبی در بین دانش آموزان ایجاد کرده است و باید در شهرستان ادامه یابد.
لازم به ذکر است که رویداد کارافرینی و تمرین کسب و کار دانش آموزی به عنوان بخشی از طرح اتاق کارآفرینی مدارس همزمان با قاین در شهرهای زاهدان، ری، شهریار و چابهار با مشاوره و هدایت بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان کشور اجرا می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا