سیاسی

چشم انتظاری مردم اسفدن برای اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه همچنان ادامه دارد

به گزارش نسیم قائن ، آدینه روز اجتماع و میعاد جماعت است، آنگاه که طلیعه بانگ آسمانی اذان، جان‌ها را از تعلقات زمینی می‌کند و به سوی نور و رستگاری به پرواز در می آورد.
مومنان از هر گوشه آن چه در دست دارند، وا می نهند و برای حضور در بارگاه محبوب خود را می آرایند و برای دیدار با فرشتگان خود را خوش بو می کنند و چنان رودی از هر کوی و برزن سرازیر می شوند و چون موجی عظیم، به دریای جماعت جمعه می پیوندند تا با دلی سرشار از عشق و ایمان به خدا، خود را در امواج ایمان جمع غرق سازند و نه با زبان خود که با زبان جمع، خدا را بخوانند و نه به اندازه یک قطره که به اندازه یک دریا فیض بگیرند.
خداوند در قرآن کریم می فرماید:”ای کسانی که ایمان آورده اید هنگامی که برای نماز جمعه ندا داده می‌شود به سوی ذکر خدا بشتابید و خرید و فروش را رها کنید که اگر بدانید برای شما بهتر است”.
۱۰سال از شهر شدن اسفدن می‌گذرد اما هنوز این شهر از داشتن امام‌جمعه محروم بوده و مردم این شهر در این مدت از نعمت نمازهای روز جمعه بی‌نصیب مانده‌اند که مسئولان شهری باید به این امر توجه جدی داشته باشند.
با وجودی که مردم انقلابی این شهر در مراسمات و مناسبت های مختلف مذهبی، اجتماعی و سیاسی حضور پرشوری دارند از معدود جاهایی هست که نماز جمعه، این فریضه بزرگ الهی و این صف بزرگ جهاد و توحید در آن اقامه نمی شود و هنوز این خواسته مهم معنوی مردم محقق نشده است.
سال گذشته با پیگیری های مداوم شورای اسلامی شهر و شهرداری اسفدن ، مقرر شد که تا پایان سال اولین امام جمعه اسفدن معارفه شود که متاسفانه با گذشت بیش از ۵ ماه این مهم محقق نشد.
در همین خصوص طی گفتگوی تلفنی امینی مسئول ستاد نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان ضمن تشکر ازهمکاری وهمیاری مردم ولایتمدار وشورای شهر اسفدن با بیان اینکه زیرساخت‌های مورد نیاز برای برگزاری نماز جمعه در اسفدن فراهم شده گفت :فرد مورد نظر جهت مصاحبه و آزمون نهایی به تهران معرفی شده و ان شاء الله در آینده بسیار نزدیک شاهد معارفه اولین امام جمعه در اسفدن خواهیم بود .
نظری رئیس شورای شهر در این باره گفت : مقدمات حضور امام جمعه با مشارکت و همکاری مردم ولایی شهر اسفدن از قبیل آماده سازی مکان برگزاری نماز جمعه ،خرید ماشین سواری پژوه ۴۰۵ و تامین دفتر ومنزل امام جمعه محترم فراهم گردیده است .
این عضو شورای اسلامی اسفدن ابراز امیدواری کرد با تدبیر دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان ، شاهد هر چه زودتر برگزار شدن این فریضه الهی در شهرمان باشیم.
با این تفاسیر آنچه مسلم است ضرورت وجود امام‌جمعه دراسفدن روزبه‌روز بیشتر از گذشته احساس می‌شود و مردم این شهر از شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان خواستار انتصاب امام‌جمعه برای این شهر شده‌ اند.
گزارش از:حسین اکبری- اسفدن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا