سیاسی

چرا اسناد حقوقی بین‌المللی همانند برجام قابل مذاکره مجدد نیستند/ تلاش غرب برای چیدن میز مذاکره برجام و امتیازگیری موشکی

به گزارش نسیم قائن ، فرهاد فلاحتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه برجام به عنوان یک معاهده بین المللی است، گفت: طرف های مذاکره کننده مشخصی توافقنامه برجام را امضا کرده اند و اتحادیه اروپا به همراه آمریکا و ایران همگی در بازه زمانی مشخصی بعد از سال ها مذاکره، برجام را پذیرفتند.
نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: رایزنی ها برای برجام مشخص بوده و جلساتی کاملا شفاف برگزار شد از این رو قطعا نتیجه آن قابل تجدیدنظر نیست.
وی ادامه داد: لازم به ذکر است حتی در مفاد برجام نیز بندی نیامده است که می توان در آینده روی مفاد آن مذاکره مجدد صورت گیرد از این رو شاید حق تحفظی برای برخی معاهده ها وجود داشته باشد که مجدد بتوان آنها رسیدگی کرد اما برای برجام به هیچ نوع مذاکره مجددی اشاره نشده است.
فلاحتی همچنین تأکید کرد: برجام یک سند محکم حقوقی بین المللی و غیرقابل مذاکره مجدد است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه بهانه های امروز آمریکا برای مذاکره مجدد سر برجام اهداف دیگری را در پشت صحنه دنبال می کند، خاطرنشان کرد: آنها برای فشار به ملت ایران یا کشاندن ما به پای میز مذاکره هر اقدامی می کنند و حتی مذاکره بر سر موضوعاتی را مطرح می کنند که ما اصلا برای آنها مذاکره نکرده ایم؛ با این حال جمهوری اسلامی هیچگاه نه بر سر برجام و نه مسائل دیگر همچون مسائل موشکی مذاکره ای نخواهد کرد./
پایان پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا