سیاسی

پیگیری‌های ۱۰ ساله برای اخذ مجوز داروخانه هلال احمر در قاین/دانشگاه علوم پزشکی ‌موافقت نمی‌کند

به گزارش نسیم قائن ، از دغدغه بیماران در سطح جامعه به ویژه بیماران خاص تامین داروی مایحتاج است، دارویی که در هر داروخانه موجود نیست و این امر سبب شده تا هلال احمر قاین برای رفع مشکلات مردم در این شهرستان پیگیر راه‌اندازی داروخانه هلال احمر باشد.
رئیس جمعیت هلال احمر قاین اظهار داشت: ۱۰ سال است برای اخذ مجوز و ایجاد داروخانه در قاین با مخالفت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مواجه می‌شویم، مخالفت‌هایی که دلیل قانونی ندارد.
جواد یوسفی گفت: مجوز ایجاد داروخانه موضوعی است که از طریق هلال احمر هر ساله پیگیری می‌شود و دانشگاه علوم پزشکی نیز آن را رد می‌کند در حالی که از مهمترین چالش‌ها و مشکلاتی هلال احمر قاینات نبود داروخانه در مرکز شهر است.
وی با بیان اینکه تنها یک داروخانه شبانه‌روزی در شهر داریم که همه داروهای مختلف از جمله بیماران خاص را ندارد افزود: برای ایجاد داروخانه هلال احمر نیاز به موافقت نامه کمیسیون دانشگاه علوم پزشکی داریم که با توجه به پیگیری‌ها جواب منفی بوده است.
رئیس جمعیت هلال احمر قاین گفت: شهرستان قاین به داروخانه هلال احمر نیاز دارد چرا باید تنها در مرکز استان یک داروخانه هلال احمر موجود باشد و دیگر شهرستان‌ها از این امکانات محروم باشند.
یوسفی تصریح کرد: تا جایی که بتوانیم این موضوع را همچنان دنبال می‌کنیم چون از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تاکنون جواب قعطی و قانونی دریافت نکردیم.
وی بیان کرد: در قاین موافقت فرماندار و نماینده مجلس را برای ایجاد داروخانه هلال احمر جلب شده است و تنها در انتظار موافقت دانشگاه علوم پزشکی هستیم.
رئیس جمعیت هلال احمر قاین با اشاره به حادثه خیز بودن شهرستان قاینات و معین زیرکوه بودن نیاز به وجود داروخانه را مهم برشمرد و گفت: تامین اقلام دارویی خاص از جمله وظایف هلال احمر بوده و تنها یک داروخانه هلال احمر در مرکز استان وجود دارد و مردم برای داروی خاص باید به مرکز استان مراجعه کنند و وجود این داروخانه در شهرستان قاینات از ضروریات است.
تسنیم/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا