سیاسی

پیش بینی ۱۰رشته کارشناسی وکارشناسی ارشد برای دانشگاه بزرگمهر تاسال۱۴۰۰

به گزارش نسیم قائن ، دکتر شفیعی میم رئیس دانشگاه بزرگمهر در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به فعالیت های دانشگاه بزرگمهر در طول چندسال اخیر گفت:تعداد قابل توجهی طرح های پژوهشی توسط همکاران هیئت علمی براساس شاخص های خاص رشته های تحصیلی تعریف وبه اتمام رسیده است ودر زمینه مقالات علمی نیز دانشگاه رشد قابل توجهی داشته است
وی تعداد طرح های تحقیقاتی داخلی وخارجی وهمچنین پایان نامه ای همکاران را در طی ۴سال گذشته حدود ۴۰طرح اعلام کرد وگفت: بیش از۷۰مقاله نیز در کنفرانسها ومجامع علمی معتبرملی وبین المللی توسط همکاران ما ارائه شده است وحدود۶۳مقاله علمی وترویجی میزمنتشر شده است.
شفیعی با اشاره به شرکت دانشجویان دانشگاه بزرگمهر در طی دوسال اخیر در المپیادهای کشوری گفت: با توجه به نوپابودن این دانشگاه درحال حاضر هدف اصلی ما از شرکت دراین المپیادها بیشتر جنبه شرکت وآشنایی است تا در سال های آتی بتوانیم از تجربیات این المپیادها بهره کافی را ببریم.
رئیس دانشگاه بزرگمهر به کسب رتبه ۴۶بازیهای بومی محلی دانشگاه بزرگمهر در بین ۱۰۰دانشگاه اشاره کرد وگفت:غالب دانشگاههای شرکت کننده رشته تخصصی تربیت بدنی راداشته اند اما دانشگاه ما با داشتن رشته های فنی توانسته است این مقام را کسب کند.
شفیعی گفت: همچنین در مسابقات پاورلفتینگ دانشجویان نیز دو مقام دومی وچهارمی کشوری کسب کرده اند وهمچنین کسب مقام سومی دررشته شطرنج نیز ازدیگر رتبه های ورزشی این دانشگاه بوده است وعلاوه براین مسابقات ورزشی در رشته های مختلف در بین دانشجویان به صورت داخلی نیزبرگزار شده است.
وی با اشاره به مسابقات علمیacmدرسطح دانشگاههای استان گفت: دراین مسابقات دانشگاه بزرگمهر موفق به کسب رتبه اول در سطح استان شده است .
رئیس دانشگاه بزرگمهردرادامه در خصوص پروژه های عمرانی این دانشگاه گفت:با توجه به طرح های نیمه کاری ای که دولت یازدهم از دولت های قبل داشت ومربوط به کل کشور بود لذا دولت تصمیم به تکمیل طرح های نیمه کاره گرفت ولذااجازه تعریف طرح جدید به صورت ملی را نداشتیم وتنها طرح ما طرح سالن آمفی تئاتر وکتابخانه دانشگاه بود که کتابخانه در دهه فجر سال گذشته به بهره برداری رسید وبا توجه به افزایش بنا جهت سالن آمفی تئاتربه دنبال حل مشکلات قانونی هستیم تا بتوانیم ۸۰۰متر اضافه بنایی که خارج از موافقت نامه کتابخانه وسالن آمفی تئاتر داریم راهرچه سریعتر حل وبا اعتباراتی که به صورت داخلی تامین شده است اجرا کنیم.
وی افزود: این طرح با ظرفیت۳۸۰نفر در دستور کار قراردارد.
شفیعی تکمیل وبهره برداری از سلف سرویس با ۱۷۵متر زیربنارا از دیگر پروژه های اجرایی در طی مدت تصدی گری اعلام کرد وگفت:پروژه مرکز مشاوره ودرمان با ۱۰۰متر زیربناوبااعتباری بالغ بر۱۰۰میلیون ،احداث سوله ورزشی با ۱۸۰۰متر زیربناوبرآورد هزینه ۱میلیاردو۲۰۰میلیون تومان در دستور کار قراردارد.
وی افزود: اگر چه این طرح سال گذشته کلنگ زنی شده بوداما به دلیل نوسان قیمت آهن وهمچنین عدم حمایت از سوی استانداری که پیگیری های زیادی هم داشتیم با تاخیر آغاز شد وان شاء الله اسکلت این پروژه تا نیمه اول شهریور ماه برپا خواهد وامید واریم که تاپایان سال بتوانیم این پروژه را نیز به بهره برداری برسانیم.
وی در خصوص مسجد دانشگاه نیز گفت: برای ساخت این مسجد تا مرحله فندانسیون از درآمد اختصاصی دانشگاه استفاده خواهیم کرد وبرای تکمیل آن نیز نیازمند کمک های خیرین خواهیم بود .
طراحی سردر دانشگاه واجرای آن با اعتباری بالغ بر۱۰۰میلیون برابر با بافت منطقه ،اجرای سالن امتحانات با۷۰۰متر زیربنا فضای سالن تحقیقاتی با حدود۸۰۰متر زیربنا در حال مطالعه ودر دستور کار قراردارد.
وی تکمیل کانال های انرژی دانشگاه وحل مشکل آب دانشگاه که در ماههای اردیبهشت وخرداد با چالش شدید کم آبی دانشگاه با آن مواجه بود را از دیگر طرح های عمرانی نام بردگفت: خوشبختانه با همکاری سایر مسئولین شهرستان مشکل آب دانشگاه نیز به زودی رفع می شود.
رئیس دانشگاه بزرگمهر قاین گفت: دانشگاه درحال حاضر۱۰۴۰دانشجو در ۹گروه آموزشی ودر سه دانشکده علوم انسانی ،علوم پایه وفنی ومهندسی دانشجوی فعال دارد وپیش بینی می شود امسال حدود۳۸۰دانشجو نیز در دانشگاه جذب شود.
وی افزود: طی ۳سال اخیر حدود۴۸۰دانشجو نیز ار دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.
وی در خصوص افزایش تعداد رشته های دانشگاهی در دانشگاه بزرگمهر قاین گفت: براساس سیاستهای تبیین شده تا سال ۱۴۰۰پیش بینی می شود که ۱۰رشته کارشناسی وکارشناسی ارشد(کارشناسی علوم اقتصادی،علوم قرآن وحدیث،کارشناسی انرژی،کارشناسی مددکاری اجتماعی،کارشناسی معماری،کارشناس مدیریت مالی،وکارشناسی ارشد انرژی،کارشناسی ارشد فقه وحقوق اسلامی،کارشناسی ارشد جغرافیای شهری،کارشناسی ارشد کامپیوتر –نرم افزار) به رشته های دانشگاهی دانشگاه اضافه شود وطرح نیز براساس سیاست های وزرات علوم وقوانینی که وجود دارد ارائه شده است .
شفیعی در خصوص هیئت علمی دانشگاه بزرگمهر قاین گفت: براساس پیگیری هایی که داشته ایم توانسته ایم ۲۲نفر رابرای هیئت علمی دانشگاه جذب کنیم ودر سند۱۴۰۰نیز این افراد افزایش خواهند یافت.
رئیس دانشگاه بزرگمهر از اهدای ۲۵۰۰متر زمین به دانشگاه توسط یکی از خیرین قاینی نیز خبرداد.
شفیعی در خصوص آزمون استخدامی که چند سال پیش در دانشگاه بزرگمهر برگزار شد و۷نفرپذیرفته شدند گفت: به دلیل مشکلاتی که پیش آمد نتوانستیم افراد را جذب کنیم ومستنداتی داریم که چندین بار هم پیگیری شده است ولی متاسفانه تاکنون نتیجه ای نداده است.
وی افزود: این افراد برای بخش اداری قرار بود استخدام شوند وازاین تعداد پذیرفته شدگان ۴نفر در حال حاضر به صورت شرکتی مشغول به کار هستند وما به دنبال استخدام رسمی بودیم که نتیجه ای تاکنون نداشته است.
شفیعی در خصوص جذب دونیروی شرکتی که در سال گذشته انجام شدواعتراضاتی از سوی برخی افراد به این جذب صورت گرفت،گفت: ما برای کارهای میدانی وتخصصی نیاز به دو رشته مسئول آزمایشگاهی ومعماری داشتیم که نیروی شرکتی جذب کردیم واگر افرادی که در آزمون استخدامی که قبلا پذیرفته شده اند دارای این رشته ها بودند قطعا ما حاضرهستیم ازاین نیروها استفاده کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا