سیاسی

پیشرفت ۵۰درصدی مرکز فنی وحرفه ای خواهران قاین /تعطیلی پروژه در صورت عدم تخصیص اعتبار

به گزارش نسیم قائن ، محمدحسن مظلوم رئیس مرکز فنی وحرفه ای قاین در جمع خبرنگاران با اشاره به آموزش های فنی وحرفه ای در بخش خواهران گفت:در ۹ماهه امسال۸۰۰ نفر از علاقه مندان آموزشهای فنی و حرفه ای را طی حدود ۱۱۶ هزار (نفر ساعت) آموزش فراگرفته اند.
وی گفت: عملکرد فنی وحرفه ای خواهران قاین نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۴درصد افزایش یافته است.
مظلوم در ادامه با اشاره به مراحل ساخت ساختمان جدید این مرکز گفت:مراحل ساخت مرکز فنی وحرفه ای خواهران از سال ۹۰با زیربنای حدودهزارمتر مربع شروع شده است وتا کنون ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی گفت: تاکنون ۴۳۱ میلیون تومان ازمحل اعتبارات تملک استانی برای این پروژه هزینه شده است ودر سال جاری نیز از سوی کمیته برنامه ریزی شهرستان ۳۸۰میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده است.
رئیس مرکز فنی وحرفه ای قاین تصریح کرد، در حال حاضر پیمانکار این پروژه پس از برگزاری تشریفات مناقصه تعیین شده و شروع بکار کرده است .
وی افزود: لازمه اتمام کار اختصاص کامل اعتبارات می باشد وچنانچه اعتبارات همچون سال گذشته تخصیص نیابد متاسفانه پروژه در همین مرحله باقی خواهد ماند.
مظلوم خاطر نشان کرد تاکنون برای این پروؤه بیش از یک و نیم میلیارد تومان اعتبار در طول این چند سال در کمیته های برنامه ریزی شهرستان پیش بینی شده است که در نهایت فقط ۴۳۱ میلیون تومان اختصاص یافته است.
رئیس مرکز فنی وحرفه ای قاین در ادامه گفت: مرکزفنی وحرفه ای خواهران قاین از ابتدای شروع پروژه چند سال اول بصورت مستاجر در منازل مسکونی فعالیت داشته و ۳ سال گذشته نیز با همکاری اداره تعاون کار و امور اجتماعی شهرستان در ساختمان اداره تعاون سابق مستقر شده است که البته فضای آن بسیار کوچک و گنجایش استقبال خواهران در شهر قاین را ندارد است .
وی بابیان این که تعداد پنج مربی که در گذشته در این مر کزبصورت حق التدریس و پاره وقت فعالیت داشته اند به پیمانی تبدیل وضعیت شده و تمام وقت مشغول آموزش می باشند .
مظلوم افزود: در حال حاضر پنج کارگاه صنایع غذایی ،صنایع دستی ،امور مالی ،طراحی و دوخت و رایانه در آن فعال است و در حدود ۴۰ رشته مختلف از قبیل آشپز غذاهای فوری ، کافی شاپ ،تولید شیرینی ، چرم دوزی ،نمد بافی ،رایانه کار فیلم و صدا ،تایپ، شهروند الکترونیک و …. در آن آموزش داده می شود .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا