سیاسی

پیشرفت ۵۸ درصدی دوبانده سازی محور بیرجند-قاین

به گزارش نسیم قائن ، محمدباقر الفت پیش از ظهر امروز در شورای پیشگیری از وقوع جرم خراسان جنوبی اظهار داشت: مهاجرت‌ها آسیب جدی به کشور وارد می‌کند و باید برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان چاره‌اندیشی شود.
وی با اشاره به اینکه بیشتر مهاجرتها در خراسان جنوبی از چهار شهرستان مرزی است افزود: دهیاران و بخشداران باید در جهت توسعه و پیشرفت روستاها گام برداشته و مقدمات زیرساخت‌ها و فناوری‌های توسعه کشاورزی و دامداری را در روستاها فراهم کنند تا مهاجرت روستائیان کاهش یابد.
جذب سرمایه‌گذار نیازمند حمایت و شفاف سازی است
معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: باید برای نگه‌داشت جمعیت مرزی تلاش شود و نباید اجازه داد مهاجرت بی رویه از این مناطق صورت گیرد.
الفت خاطرنشان کرد: جذب سرمایه‌گذار در خراسان جنوبی نیاز به حمایت و شفاف سازی دارد و اگر شرایط مبهم باشد سرمایه‌گذار حاضر به سرمایه‌گذاری نخواهد بود. بانک‌ها نیز باید در پرداخت تهسیلات با روستائیان همکاری کنند و از سختگیری‌های بی‌مورد اجتناب کنند.
وی در ادامه بیان کرد: در زمینه مشکلات مردم با منابع طبیعی نیز مسئولان تلاش کنند به نفع مردم گام بردارند و قوانین را در راستای رفاه مردم اجرایی کنند.
روستاهای مرزی با کار فرهنگی توانمند شوند
معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه اظهار داشت: روستاهای مرزی را با کار فرهنگی توانمند کنیم چراکه راه جلوگیری از مهاجرت روستاها، آباد کردن روستاهاست.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی نیز در این جلسه از وجود یک هزار و ۷۶۲ واحد مسکونی در بافت ناکارآمد استان خبر داد و گفت: ۳۲ میلیارد تومان یارانه تسهیلات احداث واحدهای مسکن و ۳۹ میلیارد تومان به خدمات زیربنایی اختصاص داده شده است.
پیشرفت ۵۸ درصدی محور بیرجند-قاین
جعفری از پیشرفت ۵۸ درصدی محور بیرجند-قاین خبر داد و افزود: مهمترین پروژه استان دوبانده سازی محور بیرجند-قاین به طول ۱۰۰ کیلومتر است که در حال حاضر سه پیمانکار مشغول به کار است و ۴۵ کیلومتر از این محور به بهره‌برداری رسیده و ۴۷ کیلومتر نیز در دست اجرا است.
وی گفت: این پروژه به ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر برای تکمیل نیاز دارد و در حال حاضر مطالبات پیمانکاران پروژه ۳۶ میلیارد تومان است.
۸۹ روستای استان فاقد راه آسفالته است
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ۸۹ روستای استان فاقد راه آسفالته است افزود: از ۹۱۸ روستای بالای ۲۰ خانوار خراسان جنوبی ۸۲۹ روستا دارای راه آسفالته و ۸۹ روستا بدون راه آسفالته است.
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا