سیاسی

پیداکردن کار برای کارگران سرگذر قاین یک آرزو شده است

به گزارش نسیم قائن ،برخی از میادین قاین مانند میدان طالقانی و بلوار امام حسین(ع) سال ها است محل استقرار کارگرانی است که به صورت روز مزد کار می کنند و هر روز به امید رفتن یا نرفتن سرکار از خانه بیرون می آیند ودراین محل جمع می شوند.
کارگرانی که هر روز صبح به نیت درآوردن پولی برا بستن زخم همیشه باز مخارج خانواده شان از خانه بیرون می زنند و منتظر کارفرمایی که آنان را برای یک روز هم شده بر سر کاری ببرد و در روزهای سرد زمستان دریغ از یک کار برای کارگران روزمزد و سرگذر.
محمد زحمتی مسئول انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان قاین در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن با بیان این که کارگران شهرستان قاین در بخش ساختمان امرار معاش می‌کنند، گفت:چند سالی است که وضعیت کار ساختمان سازی مناسب نیست و کارگران شهرستان نیمی از سال به علت شرایط جوی بیکار هستند و تابستان هم که باید بطور مداوم مشغول کار باشند واندوخته ای برای زمستان فراهم کنند متاسفانه وضعیت کار روزگار بر وفق مرادشان نیست.
وی گفت: این روزها شاهد هستیم که کارگران هر روز با در دست داشتن وسایل کار و غذایی مختصر در میادین شهر حاضر می شوند و به امید این که کسی آنها را فراخواند تا بتوانند با دستمزدی که در پایان کار بگیرند، لقمه حلالی تهیه کنند و شرمنده خانواده خود نشوند.. با این‌حال اکثر آنها کاری پیدا نمی‌کنند و پیدا کردن کار فقط یک آرزو برای آنان شده است و در پایانِ هر روز که تا غروب در میدان به انتظار می‌نشینند، بیشتر آنها دست خالی به خانه‌هایشان بازمی‌گردند.
وی با بیان این که وضعیت کارگران کارخانه ها نسبت به کارگران ساختمانی تا حدودی بهتر است گفت: یک کارگر ساختمانی در بهترین حالت در ماه ممکن است ۱۸ روز فعالیت شغلی داشته باشد و اگر درآمد روزانه یک کارگر ساختمانی را در بهترین حالت ۵۰ هزار تومان در نظر بگیریم ،در مدت یک حقوق کارگر ساختمانی به یک میلیون تومان هم نمی رسد .
مسئول انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان قاین گفت: کارگران ساختمانی امنیت شغلی ندارند و معیشت آن‌ها به‌صورت فصلی تامین می‌شودولذا ا از دولت و نمایند گان مجلس توقع داریم از کارگران ساختمانی حمایت بیشتری داشته باشند.
وی افزود: متاسفانه با این وضعیت فعلی کار و کارگری ، برای استادکاران و کارگران ساختمانی روزهای سخت و بحرانی به خصوص در شهرستان قاینات در پیش است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا