سیاسی

پیام استاندار محترم خراسان جنوبی به مناسبت روز خبرنگار

به گزارش نسیم قائن ، در دنیای امروزی که تکنولوژی های ارتباطی پیشرفته و متعدد، دستیابی سریع و آسان به اطلاعات را محقق نموده است، کسب اطلاعات موثق و قابل اطمینان از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این مهم برعهده فعالین عرصه خبر و رسانه، بالاخص خبرنگاران صدیق و شجاع است که همواره با رعایت اخلاق رسانه ای، توجه به مصالح جامعه و حفظ امانت، به بیان واقعیات پرداخته و در مقام روشنگری و فرهنگ سازی، استیفای حقوق مردم و تقویت روحیه امید، نشاط و آرامش در جامعه که هدف اصلی یک خبرنگار متعهد و حرفه ای است، تلاش می کنند.
خبرنگار، جستجوگر، هدفمند، قانونمند، نکته بین و در هرحال مدافع حقوق مردم و تصویرگرِ روایات زندگی و تحولات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است و نقش مهم و موثر آن در هر زمانی، غیرقابل انکار است.
ضرورت برخورداری از مهارتهای مختلف نویسندگی، پژوهشی، تخصصی، نوآوری های حرفه ای و بهره مندی از اخلاق، وجدان کاری و تخصص، از ملزومات اجتباب ناپذیر یک خبرنگار موفق و موثر می باشد.
خبرنگاران، چشمان بیدار جامعه و مشاوران خوبی برای مسئولین اجرایی هستند که بدون وابستگی به جریانات سیاسی، به دور از افراط و تفریط به انعکاس دستاردهای نظام و دولت پرداخته و همواره با آگاهی و بصیرت در راستای اعتلاء و پیشرفت ایران عزیز اسلامی تلاش می کنند.
شهید محمود صارمی یکی از اسوه های ماندگار عرصه خبر و خبرنگاری است که جان خویش را در راه روشنگری جامعه و دفاع از مظلومیت و رسوانمودن ظالمان و مستکبران ایثار نمود.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهید گرانقدر و تبریک روز خبرنگار، به همه فعالان محترم رسانه در استان خراسان جنوبی خداقوت عرض نموده، امیدوارم خبرنگاران محترم و همه فعالین خبر و رسانه، با مطالعه و تحقیق، انعکاس واقعیات، بیان نقاط ضعف و ارائه راهکارهای مناسب، همراه با مردم شریف استان و مسئولین محترم در جهت توسعه همه جانبه استان گام بردارند.
سیدعلی اکبر پرویزی
استاندار خراسان جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا