سیاسی

پلی کلنیک قاین در لیست پروژه های سال۹۷ تامین اجتماعی استان قراردارد

به گزارش نسیم قائن ، روز گذشته با حضور علوی مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی ،جلسه بررسی تامین زمین توسعه درمانگاه تامین اجتماعی قاین برگزار شد .
بهمن کهن ترابی فرماندار قاین در این جلسه با بیان این که در سفر دکتر ربیعی وزیر کار،تعاون و رفاه اجتماعی و همچنین دکتر توربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی قاین که در اواخر سال گذشته به شهرستان انجام شد کلنگ پلی کلنیک تامین اجتماعی قاین به زمین زده شد .گفت:با توجه به سفر کوتاه وزیر محترم به شهرستان وبه جهت این که بتوانیم استارت کار این پلی کلنیک را بزنیم در پشت تامین اجتماعی کلنگ زنی انجام شد و جلسه ای هم که با حضور مسئولین استانی در حال حاضر گرفته شده است به جهت تعیین تکلیف زمین مذکور است.
کهن ترابی گفت: اداره امور عشایر به منظور توسعه درمانگاه تامین اجتماعی و ساخت پلی کلنیک در نظر گرفته شده و براساس توافقات اولیه راه و شهرسازی زمین مورد نیاز اداره امور عشایری را تامین کرده است .
دکترفرزاد فیروزی مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی دراین جلسه اظهارکرد: براساس اعلام نیاز و اصرار مقامات شهرستان قاینات و شورای شهر قاین مبنی بر توسعه درمان رایزنی هایی از ماههاپیش درزمینه توسعه بخش درمان قاین انجام شد .
وی ادامه داد: نظر دکتر نوربخش بر توسعه درمان و صرف نظر نکردن از مرکز فعلی تامین اجتماعی قاین بود ولذا پیشنهاد پلی کلنیک برای شهرستان داده شد .
فیروزی درادامه بابیان این که پیشنهاد اولیه برای ساخت این مرکز ۱۵ میلیارد تومان است و حداقل سالی ۱۰ میلیاردتومان لود مالی برای گرداندن این مرکز خواهیم داشت گفت: برای ساخت این مرکز درمانی بایستی مسئولین شهرستان همکاری لازم را داشته باشند.
وی گفت:درحال حاضر مرکز سطح ۲ تامین اجتماعی در شهرستان فعال است وقبول هم داریم که فضای کافی برای خدمات دهی نیست و مردم هم از ارائه خدمات تا حدودی ناراضی هستند
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی ادامه داد:دستور تشکیلات پلی کلنیک و اعتبارات از دکتر نوربخش گرفته شده است و زمان را نباید از دست داد و پروژه در لیست پروژه های سال ۹۷ ما هست ومکلف به تامین اعتبار این پروژه در سال ۹۷ هستیم .
سید مجتبی علوی مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی درادامه گفت: تمام سعی و تلاش خود را برای اجرایی شدن این پروژه به کار خواهیم برد ولذا باید اداره امور عشایر هم مشکلاتشان برطرف شود .
وی با انتقاد از این که قبل از کلنگ زنی بایستی مشکلات زمین به طور کامل حل شود گفت: این روال که اول در استان کلنگ زنی انجام می شود و بعد به دنبال حل مشکلات می روند روال درستی نیست و باید اصلاح شود
در پایان جلسه و با بررسی مدیران کل استان و معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری،مسئولین شهرستان نسبت به تعیین مکانی تا زمان ساختمان جدید امور عشایر که زمین آن تامین شده است اقدام خواهد کرد و کار ساخت پلی کلنیک شهرستان به زودی آغاز خواهد شد .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا