سیاسی

پلی کلنیک تخصصی تامین اجتماعی در قاین احداث می شود

به گزارش نسیم قائن ، دکترسید تقی نوربخش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی شب گذشته در جلسه شورای اداری شهرستان قاینات گفت: با توجه به وضعیت جغرافیایی خراسان جنوبی وبه ویژه شهرستان قاینات که از نعمت آب و دسترسی به مرکز برخوردار نیست ولی خداوند متعال نعمت سخت کوشی و ایمان وتدین و صبر برمسائل ومشکلات جغرافیایی ، هوش سرشاری به مردم منطقه عطا کرده است ومیتواند یک ایجاد ارزش افزوده برای معادن ومحصولات منحصر به فردی باشد که دراین شهرستان به ثمر می رسند.
وی افزود: زعفران نه تنها یک محصول منحصر به فرد در ایران است بلکه این محصول دردنیا هم به دلیل خواص مختلف طبی وغذایی منحصر به فرد است واگر امکان این نبوده است که از این ارزش افزوده تک محصول منطقه ،در صنایع بالادستی فرا وری انجام شود وموجب استقلال مردم منطقه شود شاید عدم برنامه ریزی صحیح وعدم اشراف براین مزیت بوده است و امیدواریم که به زودی این امر هم محقق شود.
نوربخش ادامه داد:معادن ومحصولات کشاورزی این منطقه نیز ارزش افزوده بسیار بالایی دراین دارد .
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به موضوع آهک هیدراته شهرستان قاین گفت: با پیگیری های مستمری که شورای شهر و نماینده و سایر مسئولین شهرستان واستان داشتند این امر به نتیجه رسید و در سال جاری شاهد آغاز عملیاتی این پروژه خواهیم بود.
وی با اشاره به این که حدود ۵۶ هزاربیمه شده در قاینات تحت پوشش بیمه سازمان اجتماعی هستند گفت: با توجه به نیاز شهرستان طرح توسعه درمانگاه و تبدیل به یک مرکز مجهز در سال ۹۶ آغاز خواهد شد و پلی کلنیک تامین اجتماعی در قاین ساخته خواهد شد.
دکتر نوربخش به ساخت فضای فیزیکی ساختمان اقماری تامین اجتماعی در شهر خضری دشت بیاض اشاره کرد و گفت: سونوگرافی موسسه خیریه بیماران کلیوی قاین توسط یک خیر تامین شد و در صورتی که شبکه بهداشت ودرمان سونوگراف درمانگاه تامین اجتماعی ار تامین کند یک دستگاه سونوگرافی نیز به درمانگاه تحویل داده خواهد شد.
وی در پایان گفت: بیشترین شهدای انقلاب اسلامی در خراسان جنوبی مربوط به شهرستان قاینات است و با وجودی که دورانی مرکز جنوب خراسان بوده اند و لی بنا به دلایل مختلف اجتماعی سیاسی آن چیزی که حق مردم منطقه بوده است داده نشده است وامیدوارم با توجه به شرایط وظرفیت هایی که شهرستان دارد شاهد اشتغال و بهره وری از امکانات شهرستان باشیم.
در پایان این مراسم کلنگ پلی کلنیک تامین اجتماعی قاین با حضور وزیرکار،تعاون ورفاه اجتماعی به زمین زده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا