سیاسی

پروژه گازرسانی به زیرکوه ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

به گزارش نسیم قائن ، حجت‌الله خان‌زاده پیش از ظهر امروز در جمع مردم شهر حاجی‌آباد در مهدیه کوی المهدی اظهار داشت: در بحث اشتغالزایی مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به شهرستان زیرکوه اختصاص یافته که متقاضیان مشاغل خانگی و اشتغالزایی باید کمک کنند تا این اعتبار جذب شود.
وی با بیان اینکه شرکت تعاونی توسعه شهرستان و شرکت تعاونی‌های تولیدی در شهرستان زیرکوه در شرف احداث است، خاطرنشان کرد: این شرکت تعاونی‌ها ۱۰ برابر آورده اعضا کمک و تسهیلات بدون بهره ارائه می‌دهد و باید با نگاه مثبت به بحث تعاونی کمک کنیم تا این تعاونی‌ها تاسیس شود.
فرماندار زیرکوه به پروژه گازرسانی به شهرستان زیرکوه اشاره کرد و افزود: این پروژه ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همزمان با هفته دولت پروژه گازرسانی داخل شهر نیز کلنگ ‌زنی می‌شود تا با افتتاح پروژه خط انتقال گاز در سال آینده، پروژه گازرسانی داخل شهر هم به بهره‌برداری برسد.
خان‌زاده گفت: مجوز حفر چند حلقه چاه کشاورزی در شهرستان گرفته شده اما واگذاری آن فقط در قالب تشکل‌های کشاورزی و یا به فارغ‌التحصیلان رشته کشاورزی با داشتن طرح توجیهی خوب انجام خواهد گرفت و با توجه به مشکل بحران آب به هیچ عنوان به صورت اجاره‌ای به شخص یا اشخاص خاص واگذار نخواهد شد.
وی به تنش‌های آبی و مشکل کمبود آب در فصل تابستان اشاره کرد و ادامه داد: برای حل این مشکلات دو پروژه بزرگ آبرسانی در حال انجام است و به محض بهره‌برداری نه تنها مشکل آبی نخواهیم داشت بلکه در صورت نیاز قادر خواهیم بود آب شهرهای مجاور را نیز تامین کنیم.
مشکل زمین های حاجی آباد مشکل ۱۷ ساله است
فرماندار زیرکوه با اشاره به بحث این روزها در مورد مشکل اراضی شهر حاجی‌آباد تصریح کرد: مشکل زمین‌های حاجی‌آباد مشکل ۱۷ ساله است و زمانی که اراضی در مالکیت بنیاد مسکن بوده، تعیین تکلیف نشده و این مشکلات بوجود آمده است.
خان‌زاده گفت: خواسته ما از مردم این است که باید نوع مشکلات و مسائل از هم تفکیک شود و طبق این خواسته کسانی که زمین یا منزل ساخته شده دارند برای تشکیل پرونده باید به بنیاد مسکن یا بخشداری مرکزی مراجعه کنند.
وی افزود: طبق توافقی که صورت گرفته، زمین‌های مالکانی که سهم مالکانه آنها از بنیاد مسکن توافق شده، به آنها واگذار خواهد شد و کسانی که سند ملکی دارند و بخشی از زمین آنها در اراضی ملی قرار گرفته هم مشکلشان حل خواهد شد.
فرماندار زیرکوه ادامه داد: اما آن دسته از افراد انگشت شماری که مجموع اراضی آنها در محدوده اراضی ملی قرار گرفته با وجود همه پیگیری‌ها و تلاش‌ها در هیوت سه نفره و پنج نفره رای نیاورده‌اند و باید راهکاری اندیشیده شود تا با توافق با راه و شهرسازی و شهرداری با یک قیمت مناسب زمین به آنها واگذار شود بنابراین هیچ راهکار دیگری در این زمینه وجود ندارد و حتی شخص وزیر هم نمی‌تواند مانع اجرای قانون شود.
خانزاده تصریح کرد: طبق ماده ۱۲ زمین شهری اداره راه و شهرسازی مکلف است نسبت به تعیین نوعیت از لحاظ دایر، بایر و موات بودن زمین در حومه شهر اقدام کند و این کار در حال انجام است.
وی با بیان اینکه قصد مسکن و شهرسازی مالکیت بر زمین‌ها نیست بلکه تعیین نوعیت زمین‌ها است، گفت: از شورای اسلامی خواسته شده تا اطلاع‌رسانی در این زمینه به مردم انجام شود و اگر کسی ادعایی در این زمینه دارد باید مراجعه کند تا آمار مشکلات و نوع دقیق مشکلات برای ما هم مشخص شود.
لازم به ذکر است امام جمعه زیرکوه خواستار رسیدگی جدی مسئولان به این مشکل شده بود و تاکید کرده بود که من تا الان آبرو گرو گذاشتم و مردم مدارا کرده‌اند اما اگر زمانی مردم در این زمینه تحرکی نشان دادند من امام جمعه پاسخگو نخواهم بود.
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا