سیاسی

پروژه های نیمه تمام شهرستان اولویت اول فرماندار جدید باشد/ معلم جامعه را به رشد و شکوفایی می رساند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و با اشاره به هفته کار و کارگر گفت: بیکاری وفقر دو پدیده شوم اجتماعی هستند که از نظر اسلام مورد مذمت شدید واقع شده اند.
وی با اشاره به روایتی از امیرالمومنین(ع) در باره فقر گفت: فقر وناداری و تهی دستی نزدیک است که صاحب خودرا به کفر و به کافری برساند یعنی انسان فقیر ونادار ممکن است هرلحظه پایش بلغزد و زمین بخورد و به ورطه کفر و کافری و بی دینی سقوط کند .
امام جمعه قاین با بیان این که در جایی تعریف از فقر وتهی دستی شده باشد نداریم گفت: اگر پیغمبر خدا(ص) فرمودند که فقر منِ پیغمبر افتخار است این به لحاظ شخصیتی شان ومسئولیت ایشان می باشد و اگر چنانچه امروز می بینیم که رهبر معظم انقلاب برروی فرش مندرس می نشینند و غذای ساده می خورند این فقر برایشان افتخار است چرا که در جامعه اسلامی رهبر جامعه بایستی به لحاظ اجتماعی ونوع زندگی اقتصادی در سطح پایین ترین افراد جامعه باشند.
حجت الاسلام رحمانی درادامه با اشاره به ثروتی که از حضرت خدیجه (س) به دست پیغمبر رسیده بود گفت: اگر رسول خدااین ثروت را در راه اسلام هزینه نمی کرد جزء متمولین دنیای عرب بودند.
برابری عرق کارگر با سرباز جبهه جنگ
امام جمعه قاین در ادامه با اشاره به روایاتی در خصوص کار و تلاش گفت: امام صادق(ع) فرمودند کسانی که در راه آبروی زن و بچه خود کار می کند وتلاش دارد وعرق می ریزد گویی در خط مقدم اسلام دفاع می کند و عرق کارگر در حین کار با عرق سرباز جبهه جنگ برابری می کند.
وی گفت: در روایات داریم که عبادت ۷۰ جزء دارد و بهترین نوع عبادت این است که انسان در تلاش و تقلا باشد و رزق و روزی هلال به دست آورد.
حجت الاسلام رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: علی رغم این همه توصیه ای که در باره کار و کارگری داریم بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی که تلاش مسئولین درتامین زندگی مردم بوده است اما از ناحیه دیگر عوارض ناخوشایندی را به وجود آورده است.
وی افزود: به برکت کمیته امداد، طرح شهید رجائی،بهزیستی، حق عشایری و پول رایگان و مفتی که در اختیار مردم گذاشته می شود از شرق تا غرب کشور کل جامعه تنبل و بیکار و بی تفاوت شده اند .
امام جمعه قاین گفت: درست است که خشکسالی های ۲۰ ساله را به دنبال داشته ایم و کشاورزی کم شده است و دامپروری از رونق افتاده است اما کار به جایی رسیده است که در روستاهای ما که ملک و باغ به ثمر رسیده و دام داری خود را فروخته اند ودر حساب های بانکی گذاشته اند و سود های میلیونی می گیرند .
وی گفت: در بسیاری از روستاهای ما حتی کارگر و چوپان پیدا نمی شود و ما با اقدامات کمیته امداد و بهزیستی مخالف نیستیم اما بایداین نهادها وسازمانها درایت و توجه بیشتری داشته باشند و افرادی که واقعا کارافتاده هستند تحت پوشش قرار دهند.
وی به مسئله سود بانکی اشاره کرد و گفت: پول های هنگفتی از افراد در بانکها گذاشته می شود و سود ۱۸ درصدی آن را به شخص پرداخت می کنند و وام های ۲۸ تا ۳۰ درصدی به مردم می دهند در حالی که ۴ درصد این وام ها کارمزد است و مابقی سرنوشتش مشخص نیست و همان طور که رئیس جمهور بارها هم گفته اند بانک های ما بنگاهداری می کنند و لذا به کرار شاهد ایجاد قرض الحسنه ها به صورت قارچ گونه هستیم .
وی افزود: ما با بانک مخالف نیستیم اما بانک باید بانکداری کند نه بنگاهداری .
امام جمعه قاین گفت: اگر این پول های یامفت به صورت قانونمند تدبیر و تبدیل به کارخانه شود جوانان زیادی مشغول به کار می شوند واین همه افسردگی و اشک ریختن در میان جوانان تحصیل کرده ما نبود.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه گفت: کارگر بنیاد اقتصادی جامعه را درست می کند و معلم هم بُعد علمی ومعنوی جامعه را و آن را به تعالی و شکوفایی می رساند.
وی با اشاره به شهادت فیلسوف بزرگ استاد شهید مطهری و نامگذاری این روز به نام روزمعلم گفت: شهید مطهری در اوج اقتدار کمونیسم ها و تئوریسین های کمونیست را در دانشگاهها به بحث می کشاند و به دست دژخیمانی که عمله استکبار جهانی بودند به شهادت رسید.
ورود هندوانه های مشکل دار به شهرستان
امام جمعه قاین با تذکر به مسئولین شهرستانی و استانی و کشوری گفت: متاسفانه این روزها شاهد حضور بی حساب و کتاب بارهای میوه و به خصوص هندوانه به شهرستان هستیم و چندین بار به مسئولین مربوطه هم گفته شده است اما هیچ اقدامی صورت نگرفته است و گویی متولی خاصی در شهرستان و استان برای پیگیری موضوع وجود ندارد.
وی افزود: لازم است مردم بدانند که این هندوانه ها ۹۵ درصد دستکاری شده هستند و قرار بود این محصولات سال گذشته از حوزه خلیج فارس به کشورهای عربی صادر شود که همه را پس دادند و حالا در شهرهای ما توزیع می شود که علاوه بر این که از بُعد اقتصادی به مردم ضرر می رساند معلوم نیست چه بیماری هایی بعدها بر سر مردم در بیاید .
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد:مسئولین استانی و شهرستانی و دولت تدبیر حداقل این حوزه را مدیریت کنند ویک تدبیری بیندیشند.
وی افزود: اگر دولت مردان راست می گویند حداقل یکی از این هندوانه ها رابه قاره آمریکا و اروپاصادرکنند .
امام جمعه قاین گفت:مگر مردم چه گناهی کرده اند که باید هم ضرر مالی بکنند و هم ضرر جانی وباید یک تدبیر درست اندیشیده شود.
پروژه های نیمه تمام اولویت اول فرماندارجدید
امام جمعه قاین در بخش پایانی سخنان خود به مراسم تودیع ومعارفه فرماندار قاینات اشاره کرد وگفت: اولا لازم می دانم از زحمات آقای کهن ترابی فرماندار سابق قاینات قدر دانی کنم ولی بهتر این بود که این مراسم در بین التعطیلی انجام نمی شد و یک روز کاری را به درستی به این امر اختصاص می دادند تا مراسم آبرومندانه تری برگزار می شد.
وی ضمن تبریک به دکتر عابدی فرماندار جدید قاینات گفت: تقاضا داریم که پروژه های برزمین مانده شهرستان قاینات از جمله پروژه فولاد و پادگان قاین در اولویت کاری شما باشد .
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: بسیاری از مشکلات ما در شهرستان به دلیل جمعیت کم است و قطعا با راه اندازی فولاد و به خصوص پادگان به جمعیت شهرستان اضافه خواهد شد واین می تواند در اشتغال زایی هم تاثیر گذار باشد.
وی در پایان به رحلت مهندس شیخ صدوق و یعقوب کلینی اشاره کرد و گفت:ما باید قدر این علما را بدانیم واگر این بزرگواران نبودند وتلاش اینها نبود معلوم نیست استکبار جهانی و افراد ساده لوح و ساده اندیش چه چهره ای را از اسلام نشان می دادند.
وی به حضور مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری در روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت در ساعت۱۶ در دفتر امام جمعه اشاره کرد و گفت: هرکس که از این اداره شکایتی دارد با مستندات می تواند به دفتر مراجعه کند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا