سیاسی

پروازهای نوروزی هنوز جای خالی دارند

به گزارش نسیم قائن ، مقصود اسعدی سامانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: خوشبختانه با برنامه‌ریزی که از سوی سازمان هواپیمایی کشوری با کمک ایرلاین‌های داخلی صورت گرفت، بازار نوروزی تاکنون نظم قابل توجهی داشته و شکایت خاصی درباره شرایط این بازار به ما ارائه نشده است.
به گفته وی با وجود نظمی که در این بازار وجود دارد، نظارت‌های همه‌جانبه بر عملکرد شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌های مسافرتی ادامه دارد تا مسافران نوروز با بلیت‌های گرانقیمت مواجه نشوند.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با توصیه به مسافران نوروزی در عدم مراجعه به سایت‌های غیرمجاز فروش بلیت تاکید کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، سازمان هواپیمایی کشوری، سامانه‌ها و آژانس‌های مجاز فروش بلیت در کشور را مشخص کرده و جز آنها سایت‌های رسمی شرکت‌های هواپیمایی نیز امکان فروش مستقیم بلیت را برقرار کرده‌اند.
اسعدی سامانی ادامه داد: اگر مسافران برای خرید بلیت‌هایشان به این سامانه‌ها مراجعه کنند، با نرخ‌های واقعی مواجه شده و امکان پیگیری قانونی شکایت‌ها یا مشکلاتشان را خواهند داشت. اما در غیر این صورت امکان آنکه برخی از سایت‌های غیرمجاز از مردم کلاهبرداری کرده، نرخ‌ها را بالا ببرند و حتی بلیت پروازی را بفروشند که وجود خارجی ندارد، محتمل است.
وی با بیان اینکه این انجمن شرایط را برای راستی‌آزمایی بلیت‌های نوروزی فروخته شده به مسافران فراهم کرده اعلام کرد: با توجه به اینکه هنوز بسیاری از پروازهای نوروزی جای خالی دارند، مسافران می‌توانند با مراجعه به سامانه‌های رسمی نسبت به برنامه‌ریزی سفر هوایی در نوروز اقدام کنند.
به گزارش ایسنا، طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی سازمان هواپیمایی کشوری سفرهای نوروزی از روزهای پایانی اسفندماه امسال آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت.
بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری در این ایام ۱۶ ایرلاین داخلی و ۵۳ ایرلاین خارجی مسافران ایران را در فرودگاه‌های مختلف جابه‌جا خواهند کرد. شرکت‌های ایرانی در حال حاضر ۱۶۲ فروند هواپیمای فعال با بیش از ۲۴ هزار صندلی را برای ایام نوروز آماده کرده‌اند بر اساس پیش‌بینی‌ها در نوروز پیش رو حدود چهار میلیون مسافر از طریق حمل و نقل هوایی جابه‌جا می‌شوند که نسبت به سال گذشته افزایشی ۱۰ درصدی را به ثبت خواهد رساند.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا