سیاسی

پرداخت ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به وزارت آموزش و پرورش

به گزارش نسیم قائن ،محمدباقر نوبخت شامگاه چهارشنبه پس از حضور در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان هرمزگان در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکلات موجود در آموزش‌ و پرورش هرمزگان، اظهار داشت: دولت ۴ هزار میلیارد تومان علاوه بر بودجه وزارت آموزش‌ و پرورش به این وزارتخانه اختصاص داده است که در مدت دوماه گذشته مبلغ ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به‌صورت نقد پرداخت شد تا در استان‌هایی نظیر هرمزگان تمام مطالبات فرهنگیان بازنشسته و حق‌التدریس معلمان به آنها داده شود و یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان باقیمانده به بخش نوسازی مدارس اختصاص ‌یافت.
وی افزود: استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان با مشکلات عدیده‌ای در این بخش مواجهند و برای دولت در این بخش از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند که امیدوارم با رایزنی‌هایی که صورت خواهد گرفت سهم استان هرمزگان متناسب با مشکلات آن دیده شود و مشکلات گفته‌شده در خصوص کمبود مدارس و کلاس‌های تخریبی برطرف شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با ابراز خشنودی از بارندگی‌های اخیر استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: طی ماه‌های اخیر وضعیت بحرانی بی‌آبی و خشک‌سالی هرمزگان را دنبال می‌کردم و این بارندگی باعث امیدواری و خوشحالی‌مان شد که امیدواریم مقداری از مشکلات کاسته شود.
نوبخت با بیان اینکه در هفته جاری جلسه‌ای با وزیر نیرو برگزار شد و در آن راهکارهایی در جهت حل مشکلات هرمزگان و فروچاله‌های دشت میناب انجام شده است، عنوان کرد: مشکلات فراروی شهرستان میناب و نگرانی مردم نیز قابل درک است و دولت تمامی همت خود را درصدد رفع مشکلات این شهر به‌کار گرفته است.
وی گفت: دولت تلاش دارد به هر نحوی تا پایان امسال مشکل مسکن مهر را برطرف و این پرونده را ببندد و ۸۰۰ میلیارد تومان به وزارت راه و شهرسازی جهت تکمیل پروژه‌های مسکن مهر اختصاص‌ داده است و امیدواریم ان‌شاءالله دغدغه دولت و مردم در این راستا برطرف شود.
سخنگوی دولت تصریح کرد: ۱۰ هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه سال ۹۶ جهت رفع مشکلات آب، فاضلاب، محیط زیست و شبکه ریلی اختصاص یافته که از این میزان ۲۵۰۰ میلیارد تومان برای آب بوده است و این مشکلات در اولویت کاری دولت قرار دارد.
منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا