سیاسی

پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در خراسان جنوبی

به گزارش نسیم قائن ، داوود شهرکی چهارشنبه شب در مراسم تقدیر از صادرکنندگان نمونه خراسان جنوبی بیان کرد: توسعه صادرات حاصل تلاش های فعالان اقتصادی است.
وی ادامه داد: فعالان اقتصادی در خراسان جنوبی علی رغم تمامی مشکلات موجود ثابت کردند که توانایی و پتانسیل لازم برای موفقیت را دارند.
شهرکی از افزایش ۳۰ درصدی صادرات محصولات تولیدی استان در سال جاری خبر داد و گفت: این امر مرهون تلاش های فعالان اقتصادی است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: باید با تکیه بر توان داخلی و ایجاد بازار فروش، در اجرایی کردن مولفه های اقتصاد مقاومتی گام های بزرگی برداریم.
پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی
شهرکی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات رونق به واحدهای تولیدی یکی از عوامل افزایش صادرات و موفقیت تولیدکنندگان بوده است، گفت: در سال جاری تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق به واحدهای تولیدی پرداخت شده است.
وی با اشاره به عمده فعالیت های انجام شده از ابتدای سال جاری در استان بیان کرد: در حوزه معدن و شناسایی ذخایر، بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر مطالعات ژئوفیزیک هوایی انجام شده است.
شهرکی ادامه داد: در سال جاری نیز مطالعات ژئوفیزیک هوایی در ۱۰۰ هزار کیلومتر ارائه خواهد شد که در این راستا فراخوان عمومی نیز اعلام می شود.
۲ میلیارد تن به ذخایر معدنی استان افزوده شد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهار کرد: همچنین در سال جاری بالغ بر دو میلیارد تن ذخیره به ذخایر معدنی استان نیز افزوده شده است.
وی از شناسایی یک میلیارد تن پتاس در استان خبر داد و گفت: افزایش استخراج زغال سنگ تا پنج میلیون تن را در برنامه داریم.
شهرکی با بیان اینکه سه واحد زغال شویی طی سال جاری به بهره براری خواهد رسید، افزود: همچنین دو واحد بتونیت تا پایان سال جاری فرآوری می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر در چهار شهرستان استان واحد فرآوری بنتونیت داریم.
۳۰ درصد کالای خروجی کشور به افغانستان از مرزهای استان است
شهرکی با اشاره به فعالیت های انجام شده در حوزه تجارت بیان کرد: استفاده از ظرفیت بازارچه های مرزی می تواند استان را در عرصه تجارت و صادرات موفق کند.
وی بیان کرد: در حال حاضر ۳۰ درصد کالای خروجی کشور به افغانستان از بازارچه های مرزی خراسان جنوبی انجام می شود.
شهرکی خواستار بازگشایی بازارچه های غیرفعال استان شد و افزود: بازگشایی بازارچه ها نقش عمده ای در افزایش صادرت سیمان دارد.
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا