سیاسی

پرداخت جزیه مسیحیان به داعش + تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از فرهنگ نیوز ، سرکرده گروه تروریستی داعش مسیحیان ساکن در شهر القریتین در استان حمص در غرب سوریه را ملزم به پرداخت جزیه (مالیات) کرده است. گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد «ابوبکر بغدادی» برای اینکه تروریست‌های داعش به مسیحیان آسیب نرسانند، توافقنامه‌ای با مسیحیان امضا کرده است.
بنا بر این گزارش، گروه تکفیری داعش در پی این توافقنامه ۱۵ مسیحی ربوده شده را آزاد کرد. طبق این توافقنامه، مسیحیان باید در طول سال دو مرتبه جزیه پرداخت کنند؛ میزان جزیه به ازای هر نفر برای مسیحیان ثروتمند معادل یک مثقال طلا و برای افراد با درآمد متوسط، نصف آن است.
بر اساس این توافقنامه، ساخت کلیسا یا صومعه برای راهبان در شهر و اطراف آن ممنوع اعلام شده است.
همچنین اجرای هر گونه مراسم دینی، خرید و فروش خوک و نوشیدنی‌های الکلی برای مسیحیان ممنوع است. در ۴۸ ساعت گذشته سران مسیحیان در شهر القریتین مجبور به پرداخت مبالغ هنگفتی به گروه تکفیری داعش شده‌اند.
مسیحیان موظفند پوشش خود را طبق ضوابط داعش رعایت کنند و حق داشتن سلاح را نیز ندارند. در این گزارش آمده است مسیحیان در صورتی که این پول را نپردازند باید شهر را ترک کنند. گروه تروریستی داعش ششم اوت سال گذشته شهر القریتین را تصرف کرد.
عناصر این گروه تکفیری که جنایات شنیعی علیه اقلیت‌های مذهبی مختلف مرتکب شده‌اند، در دو هفته بعد از تصرف القریتین، کلیسای مارالیان را در حومه حمص شرقی به طور کامل منهدم کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا