سیاسی

پرداخت بیش از ۹ میلیارد تومان تسهیلات کرونا به متقاضیان در قاین/اشتغال ۶۰۲ نفر از محل تسهیلات اشتغال روستایی

به گزارش نسیم قائن ، عرب نژاد رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان قاین در کار گروه اشتغال شهرستان با اشاره به طرح یارانه دستمزدگفت: در این طرح، فارغ التحصیلان دانشگاهی که در واحد های صنعتی بکارگیری می شوند ، ۳۰ درصد دستمزد آنها مطابق قانون کار به عنوان یارانه دستمزد در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد.
وی گفت: تا کنون با ۱۵ واحد در شهرستان قاین قراردادمنعقدشده است که تعداد۶۷ نیروی کار به کارگیری و مبلغ ۲۳۱ میلیون تومان دستمزدپرداخت شده است.
عرب نژاد با بیان اینکه سهمیه شهرستان قاین در اعتبارات مشاغل خانگی در سال جاری ۱میلیارد و یکصد و هشتاد میلیون تومان بوده است افزود:تا کنون ۱۳ طرح پشتیبان به مبلغ ۹۶۲ میلیون تومان با عاملیت بانکهای توسعه و رفاه اعتبار دریافت کرده اند.
وی همچنین از اشتغال ۶۰۲ نفر از محل تسهیلات اشتغال روستایی در شهرستان قاین خبر داد و بیان داشت:از مجموع تسهیلات حوزه طرح اشتغال روستایی ۳۸۰ طرح اعتباری بالغ بر۳۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.
رئیس اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی قاین از تشکیل ۱۹۸۹ پرونده تسهیلات کرونایی در این شهرستان خبر داد وگفت:از مجموع ۱۵ میلیارد و چهارصد و چهل میلیون تومان متقاضی دریافت تسهیلات کرونایی ، ۹ میلیارد و ششصد و پنجاه میلیون تومان تاکنون پرداخت شده است.
وی گفت: تعهد اشتغال در شهرستان قاین در سال جاری ۲۳۶۰نفر بوده که تا کنون ۷۱۷ نفر در سامانه ملی رصد ثبت نام‌ نموده اند.
مهندس کریمی فرماندار قاین در پنجمین جلسه گروه کاری اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان قاینات گفت: مهمترین اهداف گروه کاری اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان حمایت از سرمایه گذاران، ارتقای امنیت اقتصادی و افزایش اشتغال است.
وی افزود: تمام تلاش ها و برنامه ریزی ها می بایست در جهت تحقق توسعه بیشتر و پیشرفت روزافزون واحدهای صنعتی و تولیدی باشد و برای حرکت در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا