سیاسی

پرداخت بیش از ۸۰۰میلیون تومان به مستمری بگیران تحت حمایت بهزیستی قاین در سال گذشته

خزاعی رئیس اداره بهزیستی قاین در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن با ارائه گزارشی از فعالیت های این اداره به مناسبت۲۵تیرماه روز بهزیستی گفت: بهزیستی از نهادهایی اجتماعی است که در مسیر دستیابی به رفاه و آسایش آحاد مردم گام بر می دارد و حمایت و مشارکت جامعه و سازمان های مردمی می تواند یاری بخش آنان در راه این امر مهم باشد.
وی افزود: خدمت در سازمان بهزیستی به نوعی عبادت است و به‌دست آمدن این افتخار برای کارکنان بهزیستی وکلیه خیرین ونیکوکاران جای شکرگزاری دارد
وی بیان داشت: این نهاد در حوزه های اجتماعی،حوزه توانبخشی،حوزه پیشگیری،حوزه مشارکت مردمی اشتغال ومسکن و… فعالیت دارد.
رئیس اداره بهزیستی قاین افزود:در حوزه اجتماعی که شامل کمک به تغذیه خانواده های نیازمند،کمک به شهریه مهد کودک خانواده های کم درآمد،ارائه یک وعده غذای گرم در برخی از مهدها،تهیه لوازم ضروری مددجویان،کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان ودانشجویان تحت حمایت ،کمک هزینه درمان نیازمندان،پوشش بیمه زنان سرپرست خانوار و…بوده است وبرنامه های گسترده ای دارد ۱۲۵۷خانوار از خدمات مستمر وغیرمستمر برخوردارشده اند که در سال گذشته ۵۶۱میلیون تومان هزینه شده است.
خزاعی درادامه اظهارداشت:سال گذشته ۱۹۱میلیون تومان به مراکز اجتماعی یارانه پرداخت شده است.
وی تعداد مستمری بگیران تحت حمایت بهزیستی شهرستان قاین را ۶۴۰خانواراعلام کرد وگفت: در همین راستا ۲۵۲میلیون تومان به مستمری بگیران این نهاد در سال ۹۴پرداخت شده است.
.رئیس اداره بهزیستی قاین اظهارداشت:در حوزه آسیب های اجتماعی وپایگاه خدمات اجتماعی نیز ۵۷میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته است. وی مجموع هزینه های ارائه شده دراین حوزه را ۱میلیاردو۶۱میلیون تومان اعلام نمود.
خزاعی با بیان اینکه در حوزه توان بخشی ۲۳۰۸پرونده معلول از خدمات مستمر وغیرمستمر این حوزه برخوردارهستند گفت:توانبخشی عبارت از مجموعه ای از خدمات واقدامات هماهنگ کننده پزشکی،آموزشی،حره ای واجتماعی است که برای بازتوانی فردمعلول وارتقای سطح کارایی اودر بالاترین حد ممکن به منظور دستیابی به یک زندگی مستقل در جامعه عرضه می گردد.
وی افزود:خدمات این حوزه ازقبیل.مناسب سازی زندگی.امورهنری معلولان. هزینه درمان.برنامه توانبخشی مبتنی برجامعه ایاب وذهاب معلولان.شهریه دانشجویان.خدمات توانپزشکی.کمکهای بلاعوض به مراکز توانبخشی می باشد که جمعا۶۵۵میلیون سال گذشته هزینه واعتبار تخصیص یافته است.
وی تعداد مستمری بگیران این حوزه را ۷۳۰نفر اعلام وگفت: درسال گذشته ۵۵۵میلیون تومان به مستمری بگیران حوزه توانبخشی شهرستان پرداخت شده است.
خزاعی اظهارداشت: با احتساب ۶۱۷میلیون تومان پرداخت یارانه به مراکز توانبخشی شهرستان دراین حوزه ۱میلیاردو۸۲۷میلیون تومان نیز اعتبار اختصاص یافته است.
رئیس اداره بهزیستی قاین اظهارداشت: در حوزه پیشگیری که شامل آگاهسازی ها.غربالگری ها.مشاوره ژنتیک.درمان معتادان و…. می باشد نیز سال گذشته ۱۳۳میلیون توماناعتبار هزینه شده است.
خزاعی خدمات ارائه شده در حوزه اشتغال ومسکن وجهیزیه مددجویان در تامین مسکن.بیمه خوداشتغالی.کارفرمایی و.. عنوان نمود وگفت:۱۳۷میلیون تومان به صورت بلاعوض به به افراد تحت حمایت پرداخت شده است .
وی افزود: در راستای ایجاد اشتغال نیز ۱میلیاردو۴۰۰میلیون تومان به ۸۰نفر وام های قرض الحسنه مدت دار پرداخت شده است.
وی افزود:خدمت در سازمان بهزیستی به نوعی عبادت است و به‌دست آمدن این افتخار برای کارکنان بهزیستی وکلیه خیرین ونیکوکاران جای شکرگزاری دارد
رئیس اداره بهزیستی قاین غبارروبی مزارشهدا وگل افشانی مزارشهدا،دیدار با امام جمعه شهر قاین،افتتاح گروه همیارنانوایی زنان سرپرست خانوار درشهرآرین شهر،کلنگ زنی فازدوساختمان مرکزایتام امام هادی( ع) آرین شهر،دیدار با امام جمعه آرین شهر،دیدار با خانواده جانبازان ،سرکشی از مرکز نگهداری ایتام ضیایی قاین،برگزاری همایش آموزشی خانواده سالم وبرگزاری مسابقات ورزشی دربین پرسنل را از اهم برنامه های بهزیستی اعلام کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا