سیاسی

پرداخت بیش از ۵۰۰ میلیون تومانزکات توسط مردم قاینات درسال گذشته

به گزارش نسیم قائن ، حسینی مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره)در جلسه ستاد احیاء زکات شهرستان قاینات با بیان این که یکی از اهداف تشکیل کمیته امداد ترویج سنت های حسنه است و یکی از این موارد موضوع زکات است.
وی با اشاره به میزان جمع اوری شده زکات در سال های ۹۶ و۹۷ گفت: در سال ۹۶ حدود ۲۵۰ میلیون تومان زکات جمع اوری شد که این میزان با پشتکارهمکاران و اعتماد مردم به ۵۲۱ میلیون تومان در سال ۹۷ رسید.
حسینی ادامه داد:از این میزان ۱۰۰ میلیون تومان سهم پروژه های عام المنفعه و مابقی سهم محرومان شده است.
وی با اشاره به طرح شجره طیبه نیز گفت: ۱۷۰۰ اصله درخت نیز برای زکات پلاک کوبی شده است و محصول این درختها هرساله به کمیته امداد اهدا می شود .
حسینی درادامه با بیان این که مردم شهر اسفدن در بحث زکات بسیار خوب ورود پیدا کرده اند به اقدام بسیار خوب این مردم و ایجاد فضایی به عنوان خرمن زکات زرشک اشاره کرد و گفت:سال گذشته بیشترین زکات در شهر اسفدن پرداخت شده است.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیز با بیان احادیث وروایاتی در خصوص امر زکات با تاکید بر این که بایستی زمینه تشکر از مردمی که دراین امر خداپسندانه حضور فعال دارند فراهم شود گفت:مسئولین ومتولیان امر زکات باید در بین دامداران و عشایر و کشاورزان در زمینه آگاهی بخشی به این قشر نیز تلاش بیشتری داشته باشند.
امام جمعه قاین در ادامه ضمن تشکر از ارائه گزارشات ،به موضوع شفاف سازی هزینه کرد میزان زکات در همان منطقه و یا شهر و روستا تاکید کرد و گفت: مردم وقتی که بدانند هزینه زکات برای محرومین منطقه خود آنها استفاده می شود قطعا تمایل بیشتری براب پرداخت زکات خواهند داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا