سیاسی

پرتقال هر کیلویی ۶۰۰ تومان شد!

به گزارش نسیم قائن ، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار گفت: هر کیلوگرم پرتقال شمال کشور در میادین مرکزی میوه و تره تهران ۶۰۰ تومان و حداکثر هزار و ۵۰۰ تومان با توجه به کیفیت آن به فروش می‌رسد.
حسین مهاجران در گفت و گو با تسنیم اظهار کرد: بازار از مرکبات اشباع‌شده و باغدارن بهتر است که از توزیع این محصول برای جلوگیری از زیان خودداری کنند.
وی افزود: دلال‌ها برای خرید این محصول اقدام نمی‌کنند و خود باغداران محصول خود را به میادین میوه می‌آورند و به قیمت ۵۰۰ تومان تا هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسانند.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار ادامه داد: پرتقال‌های شمال کشور که اصطلاحاً برفی هستند، کیلویی ۶۰۰ تومان تا هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می رسند، اما باید توجه داشت یخ‌زده نیستند اما ممکن است در هر کیلوگرم از این محصول تعدادی از آنها تلخ باشند.
وی تصریح کرد: پرتقال کوهستان جنوب کشور نیز ۵ تا ۶ هزار تومان و پرتقال رسمی جنوب نیز ۲ هزار تومان تا ۳ هزار تومان به فروش می‌رسد.
مهاجران اظهار داشت: جهاد کشاورزی متولی تنظیم بازار است و خود اقدام به تنظیم بازار می‌کند به همین منظور به باغداران غرب مازندران توصیه کرده است که مرکبات خود را برداشت نکنند تا ماه‌های آینده با کمبود مرکبات روبه‌رو نشویم و کشاورزان نیز ضرر نکنند.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار گفت: نارنگی انشو شمال در میدان‌ها میوه و تره بازار، هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد اما هنوز نارنگی جنوب کشور به بازار نیامده است.
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا