سیاسی

پخت وپزپسابرجام

به گزارش نسیم قائن ، سلمان اسحاقی، طی یادداشت وارده به سایت نسیم قائن نوشت:
در ماه های پس از برجام کشورها و رسانه های غربی موضع گیری های هماهنگ و مداومی علیه ایران در ارتباط با برجام، مسائل هسته ای، توانمندی های دفاعی و موشکی و … داشته اند. مجموعه این تلاش ها رامی توان در راستای حفظ و گسترش فضای ایران هراسی، باقی ماندن ساختار تحریم ها برای امتیازگیری بیشتر، جلوگیری از نزدیک شدن شرکت ها و بانک های خارجی به ایران و … دانست.
این کشورها تلاش دارند تا با اتخاذ سیاست تهاجمی و طلبکارانه، علاوه بر این که از زیر بارعمل نکردن به تعهدات خود در برجام شانه خالی کنند همچنان ایران را درموضع اتهام نگه دارند تا بتوانند در عرصه های دیگر نیز کشورمان را مجبور به امتیاز دهی و عقب نشینی کنند. در ادامه تلاش شده تا به اقدامات و موضع گیری های رئیس سازمان ملل و صدراعظم آلمان در این مورد اشاره شود. مواردی که رئیس سازمان انرژی را برآن داشت تا به عنوان یک هموطن، مسئولان ذیربط را از ایجاد توطئه ای جدید علیه ایران باخبر نماید.
توطئه ای که متأسفانه باید آن را در کلام رئیس بزرگترین سازمان بین المللی جهان که به منظور حمایت از کشورها و دولت ها دربرابر ظلم و نابرابری ها تشکیل گردید، مشاهده نمود.
سازمانی که رئیسش هنوز مدت کوتاهی نیست که از حقارت و تحت سلطه بودن خود در قضیه حمایت از عربستان که بر تمام جهان آشکار است که این رژیم باکمک های مالی و… خود شریان حیاتی تروریسم در دنیا است را از لیست سیاه تروریسم خارج می نماید و حال در خصوص قدرت دفاعی ایران که حق مسلم اوست سخن می گوید.
وی درگزارش محرمانه که روز پنجشنبه به رؤیت خبرگزاری رویترز درآمد مدعی شد که آزمایش موشک بالستیک ایران با روح سازنده توافق هسته ای ایران و قدرت های جهان همخوانی ندارد اما تصمیم گیری در خصوص اینکه ایران قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده، برعهده شورای امنیت سازمان ملل است. به گزارش خبرگزاری مذکور،‌ بان‌کی‌مون در این گزارش به اعضای شورای امنیت سازمان ملل نوشته است: «از ایران خواسته می‌شود تا از آزمایش موشک‌های بالستیک خودداری کند، زیرا چنین آزمایشی ظرفیت افزایش تنش در منطقه را دارد.» همزمان بااظهارات بان کی مون آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در واکنش به گزارش کذب سازمان امنیت داخلی خود ادعا کرد که ایران با انجام آزمایش های موشکی بالستیک قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده است پس از این اظهارات سخیف این دو شخصیت سیاسی مقامات کشورمان عکس العمل نشان دادند که می توان به سخنان دکتر علی اکبر صالحی رئیس محترم سازمان انرژی اتمی اشاره کرد شخصیتی که درمذاکرات هسته ای دربُعد فنی درجایگاه مقام ارشد مذاکرات قرار دارد و به گفته ریاست محترم جمهور و وزیر محترم امورخارجه گره کشای گره های مذاکرات بوده است حال ترجیح می دهد برای بار دوم با این تفاوت که اینبار به عنوان یک هموطن به مسئولین مربوطه هوشیار دهد که خبرهایی از بدعهدی های فراتر از تصور از سوی طرف های مقابل به گوش می رسد و با اشاره به سخنان اخیر بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان عنوان می کند: احساس می کنم در حال زمینه چینی و پخت و پز علیه ما هستند و باید گوش به زنگ باشیم.
شایسته است مسئولین محترم دستگاه دیپلماسی با توجه به دغدغه های مردم و مسئولین دلسوز به نظام و از همه والاتر وبالاتر دغدغه رهبر عزیزمان که مکرر و موکد می فرمایند ‘که دغدغه من ناشی از آن است که طرف مقابل به شدت اهل فریب و دروغ و نقض عهد و حرکت در خلاف جهت صحیح است’ تدبیری اندیشیده و آمادگی خویش را در راستای حفظ منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عزم نمایند و این عزم راسخ خویش را در کلام و عمل با همدلی و اتحاد در مقابل زیاده خواهی های دشمنان بهره جویند.
سلمان اسحاقی
تحلیلگر سیاسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا