سیاسی

پایگاه نظامی عربستان به دست ارتش یمن افتاد

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از جام، منابع خبری اعلام کردند که ارتش یمن کنترل یک پایگاه نظامی سعودی در جیزان عربستان را در دست گرفت.
شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از وزارت دفاع یمن اعلام کرد: نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن کنترل پایگاه نظامی الدفینه در جیزان عربستان سعودی را در دست گرفتند.
روز گذشته نیز منابع نظامی یمنی اعلام کردند که دست‌کم ۴۰ تن از شبه‌نظامیان وابسته به عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن در پی عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن برای بازپس‌گیری تپه الدفاع و ساحل الصیادین و برخی از مراکز در اطراف بخش مرزی ساحلی میدی در استان حجه کشته شدند.
همزمان با این تحول، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی حدود ۵۰ بار بخش مرزی میدی در استان حجه در غرب یمن را بمباران کردند که در پی این حملات ۳۰ بمب خوشه‌ای بر سر مردم بی‌دفاع یمن فرود آمد.
در مقابل در پی حملات توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مراکز تجمع نظامیان سعودی در پایگاههای الطوال و المصفق در جیزان،۳۰ تن از آنها کشته شدند.
از سوی دیگر نیروهای ائتلاف متجاوز سعودی تجهیزات نظامی جدیدی به منطقه صبرین در بخش الخب و الشعف در استان الجوف در شرق یمن منتقل کردند و انتقال این تجهیزات به منطقه صبرین تنها ساعاتی بعد از کشته و زخمی شدن شماری از مزدوران منصور هادی رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن در پی حمله موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به پایگاههای آنها در دو منطقه صبرین و پایین منطقه العقبه در شمال استان الجوف صورت گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا