سیاسی

پایگاه اورژانس چاهک موسویه قاینات افتتاح شد

به گزارش نسیم قائن ، پایگاه اورژانس ۱۱۵ چاهک موسویه صبح امروز با حضور مسئولین شهرستانی و استانی به بهره برداری رسید.
با بهره برداری از این پایگاه با زیربنای ۷۵ مترمربع ۸۱۰ خانوار با جمعیت سه هزار و ۲۲۲ نفر و پنج روستای قاینات و ۱۵ روستای شهرستان بیرجند از خدمات این پایگاه اورژانس بهره مند می شوند.
با افتتاح این پایگاه هفت نفر اعم از پزشک، ماما، خدمتگزار و ۲۴ بهورز در پایگاه اورژانش ۱۱۵ چاهک موسویه مستقر خواهند شد.
کارشناس بهداشت محیط و کارشناش بهداشت عمومی ۲ روز در هفته و کارشناس علوم آزمایشگاهی نیز یک روز در هفته به مردم ارایه خدمت می کنند.
خسروی رییس شورای اسلامی روستای چاهک در این آیین گفت: فاصله این روستا تا بیرجند ۵۵ کیلومتر و تا قاین حدود ۹۰ کیلومتر است که مصدومان روستا با جمعیت ۲۰۰ خانوار بیشتر به بیرجند منتقل می شوند.
محمد رضا خسروی افزود: انتقال مصدومان به شهرستان های قاینات و بیرجند مشکلاتی برای خانواده ها ایجاد کرده و در این زمینه نیز بایستی چاره اندیشی شود.
کریمی فرماندار قاین در آیین افتتاح مرکز اورژانس ۱۱۵ چاهک موسویه گفت:برای اورژانس بین جاده ای روستای چاهک موسویه ۶۰ میلیون تومان از محل خودیاری مردم روستا تامین شده است.
فرماندار قاینات یکی از مشکلات چاهک موسویه را اراضی اوقافی و بنیاد مستضعفان ذکر کرد و گفت: بدون شک با رفع این مشکل گام خوبی برای مردم منطقه برداشته خواهد شد.
وی افزود: یکی از وظایف همه ما تبیین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی است.
کریمی با بیان اینکه دهه فجر پنج نقطه شهری شهرستان از نعمت گاز برخوردار شدند گفت: در حوزه درمان نیز اکنون ۱۹ مرکز جامع سلامت، ۱۰ پایگاه سلامت، ۸۳ خانه بهداشت و ۹ پایگاه اورژانس وجود دارد.
وی اظهار داشت: ۳۳ متخصص، ۳۰ پزشک عمومی و ۱۲۰ تخت بیمارستانی در شهرستان قاینات وجود دارد .
سید جلال احمدی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند نیز گفت: با احتساب این پایگاه در حال حاضر ۷۲ پایگاه اورژانس ۱۱۵ در استان فعال است که ۱۰ مورد مربوط به شهرستان قاینات است.
احمدی بیان کرد: اخیرا تحقیقاتی که در کل دنیا انجام شده مشخص کرده است رسیدن سریع پرسنل درمانی بر بالین بیماری که دچار حادثه شده می تواند در حفظ سلامت و جان بیمار فوق العاده موثر باشد.
افتتاح خوابگاه آموزشکده فنی دختران امام خمینی(ره) قاین و مرکز معاینه فنی آرین شهر از دیگر پروژه هایی بود که با حضور علوی مقدم معاون امور عمرانی و برنامه ریزی استاندار خراسان جنوبی افتتاح شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا