سیاسی

پایگاه انتقال خون قاین در آستانه تعطیلی/مجوز استخدامی برای جذب نیرو نداریم

به گزارش نسیم قائن ، مردم نوع دوست شهرستان قاین هرساله در مناسبت های مختلف در امر اهدای خون پیشتاز بوده اند وباوجود نداشتن پایگاه انتقال خون ثابت در شهرستان تا سال ۹۲، پایگاه سیار انتقال خون استان در شهرستان حضور می یافت ومردم نسبت به اهدای خون خوداقدام می کردند.
این امر خداپسندانه باعث شد تا به همت مسئولین شهرستان وبا واگذاری زمین توسط شهرداری وشورای شهر پایگاه انتقال خون در شهرستان ساخته واین پایگاه رسما در آذرماه ۹۲با حضور مسئولین استان وشهرستان افتتاح شدودر همان زمان مقررشد به دلیل کمبود نیرو در سازمان انتقال خون ودر پایگاه انتقال خون استان هفته ای دوروز خونگیری از داوطلبین صورت گیرد وشبکه بهداشت ودرمان شهرستان هم با بانک خون استان همکاری داشته باشدومسئولین پیگیر جذب نیرو برای این پایگاه باشند.
با توجه به این که ۳سال از راه اندازی پایگاه انتقال خون در شهرستان قاین می گذرد اما هنوز مجوز جذب نیرو برای پایگاه انتقال خون در استان وبه طبع آن در شهرستانها داده نشده است به طوری در برخی از روزها به دلیل عدم حضور نیروهای شبکه بهداشت آن هم به علت مشکلات کمبود نیرویی که خود شبکه با آن مواجه است، پایگاه انتقال خون شهرستان قاین نیز تعطیل می شود ومراجعه کنندگان با درب بسته مواجه می شوند.
دوشنبه ۱۰آبان ماه جمعی از همشهریان شهرستان که اکثرا از کارمندان دولتی بودند وبه دلیل اینکه خونگیری فقط درساعت اداری انجام میشود از محل کار خود مرخصی گرفته وهنگام مراجعه با درب بسته پایگاه انتقال خون مواجه می شوندکه درطی تماسی با خبرنگار پایگاه خبری نسیم قاین خواستار پیگیری این موضوع وعلت تعطیلی آن شدند.
خبرنگار نسیم قائن در گفتگویی با دکتر حمیدی رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قاین علت تعطیلی پایگاه انتقال خون قاین را جویا شد.
وی اظهارداشت: سازمان انتقال خون یک مقوله جدا از بهداشت ودرمان است وطبق گزارشات همکاران بنده دراین ۳سال شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قاین علی رغم کمبود نیرویی که خود دارد تا حد ممکن با پایگاه انتقال خون در شهرستان همکاری داشته است ونیاز است که مسئولین امر پیگیر جذب نیروبرای پایگاه باشند چرا که با گذشت ۳سال هنوز نتوانسته اند جذب نیرو داشته باشند .
وی افزود: با وجود این که دراین زمینه خود ما هم مشکل داریم اما فعلا بازهم از همکاران خواسته ام در این دوروز (دوشنبه وپنج شنبه)نیز با پایگاه انتقال خون همکاری داشته ونسبت به تامین نیرو اقدام شوداما برای حل اساسی این مشکل نیاز است که نسبت به جذب نیرو از سوی اداره کل انتقال خون استان صورت گیرد.
دکتر محمدرضاعاملی مدیر کل انتقال خون خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن گفت: با کمبود شدید نیرو در پایگاههای انتقال خون در شهرستان هامواجه هستیم وطی این چند سال مجوزی برای استخدامی وجذب نیرو داده نشده است ودر شهرستانهای قاین وفردوس کمبود نیرو داریم .
وی افزود: در زمان راه اندازی این مرکز شبکه بهداشت ودرمان شهرستان وشهرداری متعهد شده است که تا زمان جذب نیروبرای راه اندازی این مرکز همکاری داشته باشند ومدت زمان همکاری هم مشخص نشده است وصورت جلسه ای هم نبوده است که مدت همکاری مشخص باشد وبنا به گفته مسئولین شهرستان قراربرهمکاری برای راه اندازی این مرکز بوده است وبعد از راه اندازی گاهی مواقع با عدم همکاری مسئولین مواجه می شویم.
دکتر عاملی گفت: درشهرستان فردوس ۱۵سال است که شبکه بهداشت ودرمان این شهرستان باما همکاری داشته وهیچ مشکلی نداریم .
وی تصریح کرد،درشهرستان قاین،حتی شهرداری شهرستان نیروی خدماتی خودرا گرفته است واین مشکلات وعدم همکاری در شهرستان را چه کسی می خواهد پاسخگو باشد ومسئولین مربوطه همکاری زیادی ندارند واگر به این صورت باشد ما تعداد روزهای خون گیری را قطعاکم خواهیم کرد وتا زمان دریافت مجوز نیرو مجبور خواهیم بود هر دوهفته یکبار نیرو از بیرجند در شهرستان مستقر ونسبت به خون گیری از همشهریان قاین اقدام خواهد شد.
با وجودی که برای راه اندازی پایگاه انتقال خون قاین تلاش های فراوانی از سوی نماینده وفرماندار سابق شهرستان صورت گرفته است وشرافتی فرماندار سابق شهرستان در حاشیه افتتاح این پایگاه اعلام کردکه یکی از پروژه هایی که دغدغه مردم ومسئولین بود بالاخره امروز(۲۵آذر۹۲) بعد از سال هاافتتاح شداما این روزها دغدغه کمبود نیرو درپایگاه انتقال خون قاین وعدم مجوز جذب نیرو وکمتر شدن همکاری شبکه بهداشت ودرمان شهرستان با پایگاه انتقال خون که آن هم به دلیل کمبود نیرودر حوزه بهداشت ودرمانی شهرستان است دغدغه دیگری را برای مردم رقم زده است وگاها مراجعه کنندگان درروز های دوشنبه ویا پنج شنبه با تعطیلی ودرب های بسته مواجه می شوند.
امیداست با پیگیری های مسئولین استانی وشهرستانی امکان جذب نیرو دراین حوزه فراهم شود وشاهد بازشدن هرروزه پایگاه انتقال خون قاین به روی علاقه مندان به اهدای خون باشیم .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا