سیاسی

ولایت فقیه نشات گرفته از عید غدیر است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک دهه ولایت گفت: عید غدیر خم یکی از بزرگترین اعیاد ومهم ترین اعیاد است وخداوند این عید راکامل کننده دین مبین اسلام قرارداده است.
وی بااشاره به تصویب قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران گفت: عده زیادی در هنگام تصویب این قانون براصل ولایت یعنی ان ماده ای که باید این انقلاب داشته باشد اسرار برنبودن این اصل داشتند واگر اصل ولایت فقیه نبود معلوم نبود که برسر مسلمانان ومومنین وانقلابیون چه آمده بود.
خطیب جمعه قاین بااشاره به اینکه عده ای ازصدر اسلام تاکنون براین عقیده بوده وهستند که پیغمبر زمانی که از دنیا رفت برای خود جانشینی تعیین نکرد گفت: این با انچه که درقرآن ودستورات الهی آمده است سازگارنیست چراکه خداونددرقرآن صریحا اعلام کرده است که درروز عید غدیر خم دین ما کامل شد وعلی(ع)به عنوان وصی وجانشین پیغمبربرگزیده شده است.
وی اظهارداشت:خون های زیادی در صدر اسلام وبعد از ان ریخته شد وهنوز هم خیال می کنند که جانشینی برای پیامبر نبوده است واصل ولایت فقیه را قبول ندارند.
حجت الاسلام اصفهانی با بیان روایاتی گفت:که تمام پیامبران بشارت عید غدیر راداده بودند وامام صادق (ع)نیزفرموده اند که مایک عید بزرگی دراسلام داریم که خداوند ان را افضل اعیاد شمرده است وآن عید غدیر خم است.
خطیب جمعه قاین درادامه بیان داشت: ولایت فقیه ما نشات گرفته از عید غدیراست وامامان معصوم به ما سفارش کرده اند که این عیدرابسیار بزرگ بشمارید.
امام جمعه قاین در خطبه دوم نمازجمعه این هفته ضمن تقدیر از مردم شهرستان قاین در جشن عاطفه ها گفت: درایام ولایت امام علی(ع)قرارداریم وبرگزاری جشن عاطفه ها امسال تقارن با این اعیاد پیداکرده است وهمان طور که مردم در همه صحنه ها حضور فعال دارند دراین مراسم که امروز نیزدر مصلی های نمازجمعه برپا شده است می توانند کمک های خودرا به صندوق های کمیته امداد انداخته وبا این کار خود یکی از درسهای زندگی را از امام علی(ع)به عنوان حامی یتیمان بگیرند.
حجت الاسلام اصفهانی در ادامه با تبریک هفته نیروی انتظامی از مسئولین برقراری امنیت در شهرستان قاین تقدیر نمود وافزود: مردم به عنوان یکی از ارکان نیروی انتظامی نقش مهمی درامنیت شهر واموال خود دارند وبایستی ضمن رعایت کامل مقررات با مامورین نیروی انتظامی درجهت برقراری حفظ وامنیت همکاری نمایند.
خطیب جمعه قاین همچنین به وضعیت یمن اشاره نمود وافزود: مردم یمن امیدوارند که دوباره انقلاب خودشان را بدست اورند وبا کاری که مردم یمن کردند توانستند نخست وزیری راکه از طرف آمریکا تعیین شده بود به واسطه اعتراضها برکنار کنند .
وی اگفت: مردم یمن ازاینکه کشوری مانند ایران پشتیبان انهاست بسیار خوشحالند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا