سیاسی

ولایتی: کسی اجازه بازدید از مراکز نظامی ایران را ندارد/جهان درباره برجام مقابل آمریکا ایستاده

به گزارش نسیم قائن ، علی اکبر ولایتی روز چهارشنه در نشست خبری تصریح کرد: می دانیم که سفرهای متعددی از سوی آمریکا به سمت مرکز استقرار هسته ای صورت گرفته و در این زمینه نیز با آمانو صحبت کرده اند اما کسی اجازه ندارد از مراکز نظامی ایران بازدید کند.
وی افزود: مراکز نظامی ایران جز امنیت ملی است و کاری نمی توانند در این زمینه با ایران انجام دهند.
** از تمامیت ارضی عراق حمایت می کنیم
دبیرکل مجمع بیداری اسلامی همچنین درباره همه پرسی کردستان عراق اظهار کرد: از تمامیت اراضی عراق و کشورهای منطقه دفاع و حمایت می کنیم و دولت عراق با این همه پرسی مخالف است.
ولایتی ادامه داد: ایران به عنوان کشوری که روابط استراتژیک با عراق دارد، رضایت ندارد درباره تمامیت اراضی و هویت ملی عراق همه پرسی انجام شود.
وی تصریح کرد: همه پرسی به تمامیت ارضی عراق لطمه می زند و مقدمه تجزیه این کشور است.
** در روابط دو جانبه مشکلی با عربستان نداریم
دبیرکل مجمع بیداری اسلامی در مورد آینده کاری ایران و عربستان گفت: ایران و عربستان برای امنیت حج با هم توافق کردند و دو طرف نیز به توافق خود وفادار ماندند در حال حاضر هیئتی که از عربستان به ایران می آید و از ایران به عربستان می رود برای سرکشی به سفارت های بسته شده است.
ولایتی افزود: در روابط دو جانبه مشکلی با عربستان نداریم و در مسایل منطقه نیز به عربستان می گویم که در امور کشورهای منطقه دخالت نکند.
** کشتار بی منطق مسلمانان در میانمار صورت می گیرد
رییس هیات امنای دانشگاه آزاد با اشاره به کشتار مردم میانمار و اظهار تاسف از این اقدام تصریح کرد: بی منطق ترین کار کشتار و اخراج مسلمانان در میانمار است، کشوری که ادعای واهی نژاد پرستانه دارد و در کمال بی اعتنایی به افکار عمومی جهان، اقدام به کشتار می کند.
**آمریکایی ها در منطقه نفوذی ندارند
ولایتی با توجه به اظهارات ضد ایرانی نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت: آمریکایی ها در منطقه نفوذی ندارند و پیروزی های مستمر حکومت عراق و سوریه آغاز شده و آنها می خواهند برجام را زیر پای بگذارند ولی جهان مقابل آنها ایستاده است.
دبیرکل مجمع بیداری اسلامی خاطرنشان کرد: بزودی شاهد پیروزی ها و آزادی شهرهای در سوریه و عراق خواهیم بود.
منبع : ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا