سیاسی

ولایتی: پیروزی حلب معادلات بسیاری را در منطقه رقم خواهد زد

به گزارش نسیم قائن ، علی اکبر ولایتی دبیر مجمع جهانی بیداری اسلامی در دهمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی در تهران گفت: پس از گذشت ۵ سال از بیداری اسلامی، تشکیل این شورا به تدبیر مقام معظم رهبری، معارضان این بیداری، نتوانستند در این مسیر به موفقیتی دست یابند.
مشاور مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: در مقابل چهره منحوس تکفیری ها و حامیان آنها، بیش از هر زمان دیگری، رهبران اسلامی در مقابل این جریان خشونت طلب و تکفیری ایستاده اند.
دبیر نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی اظهار کرد: انگیزه های مردمی اعم از شیعیان و اهل سنت باعث شده است که مردم در کنار نیروهای نظامی دو کشور عراق و سوریه قرار گیرند و پیروزی های بزرگی حاصل شود.
وی گفت: شکست داعش در سوریه وعراق روح جهاد و اعتماد به نفس را جهت مقابله با گروه های تکفیری از یک سو و پیش برد بیداری اسلامی را فزاینده خواهد کرد.
ولایتی عنوان کرد: در مقطع کنونی ،علما و اندیشمندان و روشنفکران و فرهیختگان جوامع اسلامی رسالتی مضاعف در جهت ارایه چهره شوم تکفیری ها و دسیسته های ضد دینی و عمل به تکالیف برآمده نسبت به بیداری اسلامی دارند.
وی افزود: گسترش تکفیر گرایی در مقابل نظام سلطه که در جبهه ای هماهنگ در مقابل اسلام ناب محمدی متحد شده اند گروهی از آزادگان جهان اسلام تجمیع شده ودر مقابل این جریان ایستاده اند.
دبیر نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی تصریح کرد: مسلمانان وارثان تمدنی بزرگ می باشند و از منابع خدادادی فراوان بهره مند هستند ولی همیشه در ذیل این جریان تمدنی در دنیای امروز قرار دارند ولی این جریان باید تغییر کند.
وی گفت: امروزه غرب آسیا دوران حساسی را سپری می کند؛ جریان بیداری اسلامی که در برخی از کشورها با استفاده از آموزه های اسلام ناب محمدی با پیشرفت های خاصی روبرو بوده است ولی برخی دیگر نیز در سایه غفلت از این پیروزی بی بهره مانده اند و راهی دیگر رفتند ولی هنوز این خط بیداری و مقاومت بیدار و موفق است.
ولایتی گفت: این موفقیت روح عزت را در ملت های مسلمان استوار ساخته و هیمنه شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی را از هم پاشیده است.
وی افزود: امروزه ملت های بیدار مسلمان در مقابل دشمنان ایستاده اند و خوشبختانه در ماه های اخیر در جبهه نبرد نیز به پیروزی های بزرگی دست یافته اند که یکی از آنها بزرگترین شهر اقتصادی سوریه است که قطعا این پیروزی معادلات بسیاری را در منطقه رقم خواهد زد که یکی از آنها از بین رفتن این خطر در سوریه است.
دبیر نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی اظهارکرد: کشور عراق در سالهای پس از صدام همواره در مسیر دسیسه های دشمنان قرارداشته است ولی در این مدت اخیر با تجمیع قدرت ملی در هفته های گذشته عملیات آزاد سازی موصل را کلید زده است که قطعا این موفقیت نیز می تواند آغازی بر پایان خشن ترین گروه تروریستی تاریخ معاصر باشد.
وی گفت: ملت مظلوم یمن هنوز هم تحت حملات همه جانبه سعودی است ولی مقاومت مردم و پیشرفت موقعیت انصارالله به عنوان نقش آفرینان این جریان نشان داده است که دشمنان این ملت نمی توانند باقدرت نظامی به جایی برسند وباید به مردم برای تعیین حق زندگی و آینده خود احترام بگذارند.
تسنیم/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا