سیاسی

وقف ۵۰۰میلیونی در قاین جهت کمک به درمان بیماران بی بضاعت

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام قاصری رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان قاین در جمع خبرنگاران بااشاره به آغاز هفته وقف گفت: وقف حضور جاودانه، ماندگار و همیشگی انسان واقف در عرصه حیات طیبه و معنوی است.
و ی افزود:کسی که موقوفه ای از خود به یادگار می گذارد تا آن موقوفه زنده و پایدار است زنده خواهد ماند گرچه بدنش زیر خروارها خاک رفته باشد.
حجت الاسلام قاصری اظهارداشت: وقف در توسعه اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی جامعه ای اسلامی بسیار گسترده است ، زیرا گسترش فرهنگ وقف یکی از راهکارهایی است که فقر را در جامعه ای اسلامی ریشه کن می کند.
قاصری بااعلام برنامه های وقف در شهرستان قاین گفت: یکی از برنامه های ما افتتاح موقوفه آقای قناد خواهد بود که در زمین وقفی آقایان بنی هاشمی وبه صورت مشارکتی با هزینه ای بالغ بر۲میلیاردتومان با کمک های خیرین ساخته شد که پس از ساخت، این خیر نیک اندیش ۳۵۰متر از اعیان ساختمان را که درحال حاضر آزمایشگاه وسونوگرافی است و بیش از ۵۰۰میلیون تومان قیمت گذاری شده است جهت کمک به درمان بیماران بی بضاعت وقف نمود.
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان اظهارداشت: تجلیل از رابطان وخیرین وقف،همایش یاوران وقف وتجلیل ازواقفین،تجلیل از فعالان برتر قرآنی اوقاف در مسابقات شهرستانی واستانی،برگزاری جلسات سخنرانی با حضورحجت الاسلام فاطمی از اساتید مشهد مقدس در مساجدشهرستان و… از جمله برنامه های هفته وقف در شهرستان قاین خواهد بود.
وی افزود: بیش از۸۵۰موقوفه تاکنون در شهرستان قاین به ثبت رسیده است و۲۰موقوفه جدید با ارزش ۷۰۰میلیون تومان در هفته وقف نیز رونمایی خواهد شد.
حجت الاسلام قاصری بیان داشت امسال با هزینه ای بالغ بر ۶۰میلیون تومان از محل تملک و۳۰۰میلیون تومان از محل نذورات وسرفصل های عمرانی در ۴بقعه کمیران،اسفشاد،فرخ آباد وورنجان پروژه های عمرانی اجرا خواهد شد.
حجت الاسلام قاصری در پایان اظهارداشت:انتظار ما از رسانه ها این است که چهره واقعی از وقف را در جامعه به مردم معرفی کنند تا مردم بدانند که چرا باید وقف صورت گیرد و آثار آن در جامعه چیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا