سیاسی

وقتی عشق حسین(ع) تو را می‌خواند/سفر خیرین قاینی عتبات عالیات به کربلای معلی

به گزارش نسیم قائن ، شهر کربلا قرن هاست که محبوب دل های تمام شیعیان است، کربلا که تا سال ۶۱ هجری قمری بیابانی بیش نبوده است با نام های مختلفی از جمله نینوا، غاضریه و.. شناخته می شده است.
به جرات می توان گفت که تمامی مسافران کربلا برای زیارت حرم مطهر امام حسین(ع) به این شهر سفر می کنند.
شهرت این شهر یا بهتر است بگوییم دارو ندار و هویت این شهر به واقعه ی محرم و شهادت امام حسین(ع) بر می گردد.
هرساله کاروان های زیارتی زیادی از شهرستان قاینات عازم کربلای معلی می شوند و یکی از کاروان هایی که امسال به عشق زیارت سیدالشهدا به سرزمین نینوا سفر کرد ،کاروان خیرین عتبات عالیات بود که ضمن زیارت ائمه بزرگوار، از صحن وسرای در حال ساخت فاطمه زهرا(س) در نجف وصحن حضرت عقیله بنی هاشم در کربلای معلی بازدید کردند ونتیجه اقدامات خیر خود را از نزدیک شاهد بودند.
این کاروان ۴۴ نفره که از سراسر بخش ها وشهرهای تابعه قاین حضور داشتند به عنوان مبلغین وسفیران عتبات عالیات ،با متعهد شدن هزینه ۴۰۰میلیونی تا پایان سال ۹۷ بار دیگر عشق واراده خود را به اباعبدالله الحسین نشان دادند .
به گفته جوینده مسئول عتبات عالیات خراسان جنوبی یکی از کارهای بزرگی که ستاد بازسازی عتبات عالیات انجام می‌دهد ساخت بزرگترین مجموعه صحن و سرای زیارتی در جهان اسلام است واین کار بزرگ و ارزشمند احداث صحن حضرت زهرا (س) است که بیش از ۲۰۰ هزار متر مربع زیربنا دارد و در یک ساختمان ۴ طبقه درکنار مرقد شریف حضرت علی (ع) در حال ساخت است.
جوینده اضافه کرد:مردم خراسان جنوبی نیز در تامین بخشی از این صحن وسرای حضرت زهرا(س) نقش اساسی داشته ودارند و علی رغم خشکسالی های چند ساله ، اما از عشق وعلاقه مردم به اهل بیت کم نشده است و خراسان جنوبی جزء استانهای برتر در کمک به بازسازی عتبات عالیات درسال گذشته و امسال بوده است و مردم این دیار نیز با کمک به تکمیل وساخت حرمین شریفین در کاظمین،صحن وسرای حضرت زهرا(س)در نجف اشرف و همچنین صحن عقیله بنی هاشم در کربلای معلی توانسته اند گام ها وقدم های خیر وموثری بردارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا