سیاسی

وعده‌های مسئولان برای ساخت سالن ورزشی ۲۵۰۰ نفری قاین محقق نشد

به گزارش نسیم قائن ،مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان یک سال پیش در مراسم کلنگ‌زنی سالن ورزشی ۲۵۰۰ نفری قاین گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد تومان احداث می‌شود که هزینه دوسوم آن را دولت تأمین خواهد کرد و تا پایان دولت یازدهم احداث و به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان این‌که یک‌سوم هزینه ساخت این پروژه ورزشی در تعهدات اداره ورزش و جوانان، خیرّان شهرستان و بنیاد مستضعفان است، تصریح کرد: خرید زمین و ثبت اسنادی آن به ارزش یک میلیارد تومان توسط خیّران انجام شده، عملیات فوندانسیون این پروژه تا پایان سال توسط اداره ورزش و جوانان شهرستان صورت می‌گیرد و بنیاد مستضعفان نیز با پیگیری‌های نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی نسبت به خرید مصالح یا واریز معادل وجه نقدی اقدام خواهد کرد.
وی در این مراسم نسبت به تأمین هزینه تکمیل ۱۱ پروژه‌ ورزشی خیّرساز شهرستان قاین قول مساعد داد.
جای کلنگ پس از یکسال
۲۸ تیرماه ۱۳۹۹ در جریان سفر مجدد وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی، سیدعبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان به همراه سلمان اسحاقی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان از محل احداث سالن ۲۵۰۰ نفری بازدید کردند.
در این بازدید که هنوز جای کلنگ وزیر ورزش و جوانان مشخص بود و هیچ‌گونه اقدامی صورت نگرفته بود، اسحاقی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی خواستار تخصیص اعتبار برای این پروژه مهم شد.
همچنین اسحاقی در جلسه اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی که با حضور وزیر ورزش و جوانان در محل استانداری برگزار شد، ضمن تأکید بر اهمیت سالن ورزشی ۲۵۰۰ نفری قاین، اظهار کرد: خواسته به حق جوانان قاین، موضوع ورزش است که می‌بایست هرچه سریع‌تر این سالن تعیین تکلیف شود.
فقط برای شعار و تبلیغ کلنگ‌زنی شد
غلامی یکی از جوانان شهرستان قاین در پیامی به پایگاه خبری تحلیلی خاورستان، از عدم‌برخورداری جوانان از اماکن ورزشی و نبود سالن در شهرستان گلایه کرد و گفت: تاکنون اقدامی برای حل مشکلات ورزشی صورت نگرفته است.
وی با اشاره به کلنگ‌زنی سالن ورشی ۲۵۰۰ نفری قاین در سال گذشته افزود: فقط برای شعار و تبلیغ کلنگ آن را به زمین زدند اما پیشرفت زیر صفر است.
منتظر تحصیص اعتبار هستیم
ترحمی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قاین در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، عنوان کرد: سالن ۲۵۰۰ نفری شهرستان قاین در مهرماه ۹۸ با حضور وزیر ورزش و جوانان و نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی براساس قول بنیاد مستضعفان به نماینده وقت کلنگ‌زنی شد و مقرر گردید ۳۰ درصد این سالن توسط بنیاد مستضعفان و خیّران انجام شود و شروع اجرایی این پروژه توسط خیّران و بنیاد مستضعفان باشد.
به گفته وی، در ادامه بنیاد مستضعفان گفت: در تأمین سرامیک و سیمان همکاری خواهد کرد و وزیر ورزش و جوانان پرداخت اعتبار را منوط به پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد اعلام کرد اما با مشکل شروع به کار روبرو شدیم.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قاین عنوان کرد: در این خصوص رایزنی‌های فراوانی توسط مسئولان شهرستان و استان و نماینده فعلی مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی انجام شده است. در سفر تیرماه امسال وزیر ورزش و جوانان به استان و بازدید معاون فرهنگی وزارتخانه از محل کلنگ‌زنی، احداث این سالن مورد پیگیری قرار گرفت.
قول استاندار جهت تأمین یک میلیارد تومان برای شروع کار
ترحمی افزود: در جلسه‌ای که تیرماه سال‌جاری با حضور استاندار و وزیر ورزش و جوانان در استانداری برگزار شد، استاندار قول تأمین اعتبار یک میلیارد تومان به سالن ۲۵۰۰ را داد تا این پروژه شروع شود و در ادامه از اعتبارات وزارتخانه و ملی استفاده کنیم.
وی عنوان کرد: به دلیل نبوداعتبار عملا تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته و ما منتظر تخصیص یک میلیارد تومان استانداری هستیم که درصورت تأمین اعتبار و شروع کار، شاهد پیشرفت خواهیم بود.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قاین، میزان اعتبار برای اتمام این پروژه را ۲۴ میلیارد تومان دانست و گفت: این پروژه نیازمند اعتبار ملی است.
بنابراین گزارش؛ اکنون باید جوانان و ورزشکاران شهرستان قاین منتظر تحقق وعده مسئولان برای ساخت این سالن ورزشی باشند اما آن‌چه از شواهد پیداست،تحقق وعده وزیر ورزش و جوانان است که بعید به نظر می‌رسد این سالن تا پایان دولت دوزادهم به بهربرداری برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا