سیاسی

وظیفه اصلی دولت محرومیت زدایی است/رفع مشکلات روستای موسویه با همکاری قرارگاه قرب کوثر

به گزارش نسیم قائن ،پیش از ظهر امروز با حضور سردار سید ضیاء الدین حزنی فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی خاتم‌الانبیاء (ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خانه عالم روستای موسویه شهرستان قاینات به نمایندگی از ۵۰پروژه عمرانی عام المنفعه ومحرومیت زدایی در خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.
وی در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت:هفته دفاع مقدس واین ایام سوگواری برای ما ایرانیان درس بصیرت شناسی است .
سردار حزنی افزود:تاریخ تکرار شده است وهمان طور که در کربلا سرامام حسین(ع) ویارانشان را بریدند در این دوران سرشهدای ما در سوریه وعراق ویمن بریده می شود
فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی خاتم‌الانبیاء (ص)با اشاره به قیام کربلا ومقایسه آن با وضعیت حال حاضر در برخی از کشورهای اسلامی گفت: دشمن همان دشمن است وهمان حرکاتی که در کربلا بود در حال انجام شدن است واین حرکات برای ما مهم است وحرکت شهدای ما در سوریه و عراق برای ما درس شجاعت، ایثار، عزت و اقتدار را به همراه داشته است.
وی با بیان اینکه این حرکت برگرفته از حرکت شهدای کربلا است افزود: الگوی شهدای ما نیز شهدای کربلا است وباید از درس هایی که شهدا با خون به ما یاد داده اند استفاده کنیم.
فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی خاتم‌الانبیاء (ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به بحث محرومیت‌زدایی گفت: وظیفه اصلی ما دفاع وامنیت است و محرومیت‌زدایی وظیفه اصلی دولت است ؛اما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تعهد کرده است تا برای حل مشکلات به دولت کمک کند وهرجا که عقب ماندگی داریم با کمک دولت این عقب ماندگیهارا برطرف کنیم.
حزنی گفت: برای مشکل خشکسالی باید یک فکر اساسی برداشته شود ومردم باید به مسئولین اعتماد داشته باشند ومشکلات باید با حضور مسئولین ومردم دوطرفه حل شود.
وی با اشاره به اینکه سپاه خود را از مردم و در کنار مردم می‌داند خاطرنشان کرد: در این راستا برای محرومیت‌زدایی از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.
فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی خاتم‌الانبیاء (ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: فرزندان سپاه از فرزندان شما مردم هستند و برای مقابله با هرگونه اقدام و تهدیدی علیه کشور، نظام و انقلاب آمادگی کامل دارند.
وی به مشکلات مطرح شده توسط رئیس شورای حل اختلاف این منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: برای تجهیز فرش برای مسجد و حسینیه روستای موسویه قول مساعد می‌دهیم.
حزنی افزود: برای ساخت اورژانس، شبکه‌های آبرسانی وتکمیل مسجد روستانیز به صورت مشارکیت و در حد توان کمک خواهیم کرد.
لازم به ذکر است مسئول شورای حل اختلاف این منطقه نیز در این مراسم با ارائه ۴ درخواست خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه روستای موسویه در مسیر محور بیرجند به سرایان قرار دارد و آمار تصادفات در این محور زیاد است از بسیج سازندگی درخواست کمک برای ساخت اورژانس را داریم.
عابدی کمک به ساختمان مسجد، کمبود مدرسه برای دانش آموزان متوسطه و فرسوده بودن شبکه آبرسانی این روستا و مشکل کمبود آب را از جمله مشکلات این روستا عنوان کرد که نیازمند کمک است.
وی یادآور شد: یکی دیگر از مشکلات این روستا هدر رفت آب‌های سطحی است که نیازمند احداث سد خاکی برای جلوگیری از هدر رفت آب است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا