سیاسی

وضعیت کنونی بحران آب و بحران ریزگردها نتیجه رفتار غلط ما در قبال محیط زیست است

به گزارش نسیم قائن ، از زیرکوه ،حجت الله خانزاده فرماندار زیرکوه صبح امروز در مراسم تجلیل از محیط بانان نمونه استان در پایگاه محیط بانی روستای کریزان شهرستان زیرکوه در جمع مسئولین با تبریک ولادت امام رضا (ع) و روز محیط زیست به مجموعه محیط زیست و محیط بانان اظهار داشت: در دنیای امروز شاه بیت توسعه پایدار حفظ محیط زیست است ، بطوریکه کشورهای دارا به این نتیجه رسیده اند که تکنولوژی و خط تولید و کارخانجات خودشان را فقط و فقط به خاطر اینکه محیط زسیت خود را از آلودگی ها و آلاینده ها دور نگه دارند ، به کشورهای توسعه نیافته انتقال دهند .
وی بیان داشت: دنیا در حال حرکت به سمت تولید علم است ، لذا ما باید به محیط زیست خود یک نگاه اصولی و منطقی داشته باشیم ، چرا که محیط زیست تنها پوشش گیاهی و تنوع جانوری و .. نیست بلکه محیط زسیت اساس زیست و زندگی ما را در عصر حاضر تعریف می کند .
فرماندار زیرکوه با بیان اینکه اولین گام در شرایط حاضر پرداختن به امر آموزش و فرهنگسازی است که باید از مقطع پیش دبستانی و دبستان شروع شود ، گفت: این آموزش و فرهنگسازی باید به کمک آموزش و پرورش انجام شود تا بتوانیم فرهنگ زندگی در محیط زیست را به عنوان فرهنگ اصیل آموزش بدهیم .
خان زاده تصریح کرد: تصور ما باید این باشد که محیط زیست برای ما نیست که به هر شکلی که بخواهیم از آن استفاده کنیم ، بلکه محیط زیست یک موجود و شبکه زنده ای است که نیازمند هستیم تا با ان یک تعامل مستقیمی داشته باشیم .
فرماندار زیرکوه با اشاره به نقش تخریبی انسانها در محیط زیست خاطر نشان کرد: بحران آب و بحران ریزگردها که هم اکنون محیط زیست ما را تهدید می کند و همچنین دشتهای وسیع کویری که در کشور وجود دارد و در حال گسترش است ، همه و همه نتیجه رفتار غلط ما در قبال محیط زیست است و این موضوعات در قرون گذشته نیز وجود داشته است .
وی افزود: هم اکنون بواسطه تولید علم و تکنولوژی انسانها به درجه ای از آگاهی رسیده اند که بتوانند با کمک آن جلوی خسارات و زیانهای وارده به محیط زیست را بگیرند .
خان زاده با بیان اینکه محیط زیست تحفه و امانتی است که باید به دست آیندگان برسد ، گفت: آنچه که هم اکنون ما را به فکر وا می دارد ، سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ، توجه به تولیدات داخلی و مصرف داخلی و ایجاد توازن بین توسعه و حفظ محیط زیست است .
فرماندار زیرکوه گفت: انتظاری که از مردم و افراد مطلع و آگاه می رود این است که در عرصه های کار آفرینی ، صنعت و تولید ثروت وارد شوند ، چرا که مجموعه ای از گونه های گیاهی ، نایاب و ارزشمند در شهرستان زیرکوه وجود دارد و می تواند منبع کار و درآمد برای مردم منطقه شود ، ولی متاسفانه در این زمینه حلقه گمشده ای به نام علم و دانش و عدم استفاده از آن وجود دارد .
وی افزود: ما در شهرستان زیرکوه محدودیت منابع و امکانات نداریم ولی متاسفانه از علم و دانش خود استفاده نمی کنیم ، چرا که از ذره ذره این منابع می توانیم استفاده کنیم اگر توان آن را داشته باشیم .
فرماندار زیرکوه تصریح کرد: پیشنهاد ما این است که در شهرستان زیرکوه با توجه به شرایط منطقه و وجود منابع طبیعی و گیاهان دارویی یک مجموعه ای از گیاهان دارویی و یا حداقل یک برند و یک محصول در زیرکوه تولید بکنیم و به این سمت حرکت کنیم و بازار آن را به دست بگیریم و از این امکانات تولید کار بکنیم .
وی افزود: اگر ما در این حوزه بتوانیم موفق عمل کنیم ، خود مردم حافظ محیط زیست و منابع طبیعی شده و خود را در قبال محیط زیست و حفظ آن مسئول می دانند .
خان زاده با بیان اینکه نگاه ما به محیط زیست فقط نباید به سلاح و حیات وحش و …باشد گفت: حفظ محیط زیست و محیط زیست خود می تواند علاوه بر تولید کار و صنعت البته تا جایی که خسارتی به محیط زیست وارد نگردد ،در صنعت گردشگری نیز موثر باشد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا