سیاسی

وزیر بهداشت و درمان به قاینات سفر میکند/ ساختمان نیمه تمام دانشکده پرستاری قاین سرو سامان می گیرد/خبرهای خوش برای دانشکده علوم پزشکی

به گزارش نسیم قائن ، دکتر حمیدی رئیس شبکه بهداشت ودرمان قاین در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به پروژه های در دست اقدام شبکه بهداشت ودرمان قاین اظهارکرد: در ایام الله دهه فجر امسال شاهد افتتاح چندین پروژه از جمله پانسیون آرین شهر و خضری دشت بیاض بودیم وچند طرح عمرانی دیگر از جمله اورژانس کرغند آماده بهره برداری است که با حضور مسئولین این طرح نیز افتتاح خواهد شد.
وی از تکمیل ساختمان درمانگاه تخصصی و غربالگری بیمارستان قاین خبر داد وگفت: این پروژه ها در خصوص برق رسانی با مشکلاتی مواجه بود که با پیگیری های نماینده شهرستان و فرماندار وشورای شهر همکاری دیگر مسئولین خوشبختانه مشکل حل شد و باتوجه به سفری که وزیر بهداشت به شهرستان خواهند داشت شاهد افتتاح و بهره برداری ازاین پروژه ها در آینده ای نزدیک خواهیم بود.
رئیس شبکه بهداشت ودرمان قاین از تکمیل ساختمان سی تی اسکن بیمارستان در هفته آینده خبر داد و گفت: این دستگاه نیز به زودی نصب خواهد شد .
وی افزود: سالن کنفرانس بیمارستان قاین نیز تکمیل شده است و در سفری که وزیر بهداشت به شهرستان خواهند داشت این پروژه نیز افتتاح خواهد شد.
حمیدی گفت: ساختمان همراه سرا، کتابخانه بیمارستان و نمازخانه نیز کار آن به همت خیرین آغاز شده است و تاکنون ۷۰ میلیون تومان از سوی خیر برای این پروژه اعتبار تزریق شده است و اکنون به دلیل برودت سردی هوا کار متوقف شده است .
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات با اشاره به پروژه های در حال ساخت در دانشکده پرستاری و مامایی قاین گفت: پروژه های زیادی در این مکان احداث شده است ونیاز مند همکاری مسئولین برای زیبا سازی محوطه دانشکده پرستاری و مامایی قاین که ساخت وسازهای زیادی انجام شده است هستیم.
وی درادامه به ساختمان MRI اشاره کرد و گفت:برای تکمیل این پروژه در زیربنای ۲۵۰ متر مربع ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است که تاکنون ۱۵۰میلیون توسط خیرین اهدا شده است.
حمیدی از ساخت بخش های عفونی وایزوله تنفسی در بیمارستان قاین خبر داد وگفت: برای ساخت وتکمیل این پروژه ها مشکل اعتباری نداریم و به زودی کار ساخت وساز این بخش های در بیمارستان آغاز خواهد شد.
وی اضافه کرد:ساخت دو اتاق عمل در بخش های مختلف بیمارستان با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان در دستور کار است وهمچنین موافقت PICU با ۴ تخت و بخش روان با ۱۲ تخت گرفته شده است و منتظر اعتبار برای این پروژه ها هستیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قرار گرفتن بیمارستان دوم قاین و همچنین ساختمان نیمه رها شده دانشکده پرستاری قاین در پارک جنگلی قهستان در بودجه سال ۹۷ ، ضمن تشکر از نماینده شهرستان، دکتر قائمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند،فرماندار وسایر مسئولین که پیگیری های زیادی دراین زمینه داشته اند گفت: علاوه بر اعتباراتی که از وزارتخانه برای این پروژه ها در نظر گرفته شده است ،از محل اعتبارات بودجه ای که در اختیار نماینده قرار دارد ،اعتبارات خوبی به این بخش اختصاص یافته است.
دکتر حمیدی به تعامل بسیار خوب مسئولین استانی و شهرستانی و به خصوص دکتر قائمی رئیس دانشگاه علوم پرشکی بیرجند با شهرستان قاینات اشاره کرد وگفت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با جدیّت به دنبال مستقل شدن دانشکده پرستاری قاین و فردوس هستند و دانشکده قاین در اولویت کاری ایشان قرار دارد و امید داریم که تا پایان سال خبرهای خوشی دراین زمینه برای مردم شهرستان داشته باشیم.
رئیس شبکه بهداشت و در مان شهرستان قاینات درادامه گفت: از لحاظ بیمارستانی در شهرستان بسیار عقب هستیم واین عقب ماندگی باید در سال های آینده جبران شود .
وی گفت: بخش روان ،بخش عفونی، بخش مغز و اعصاب در بیمارستان نیاز است که امیدواریم با تاسیس بیمارستان دوم قاین بسیاری از مشکلات مرتفع شود.
حمیدی ضمن تقدیر و تشکر از خیرین سلامت شهرستان قاینات گفت: خیرین سلامت به عنوان بازوی بخش بهداشت ودرمان شهرستان در بسیاری از پروژه ها کمک دست ما بوده اند وامروزه این تشکل قانونمند و شکل واقعی به خود گرفته است و در آرین شهر و خضری دشت بیاض تشکل خیرین فعال هستند ودر شهر نیمبلوک نیز در حال تشکیل تشکّل خیرین سلامت هستند .
رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین با اشاره به این که در حال حاضر ۳۲ پرشک متخصص ،۴ پزشک عمومی،۱۷۵ پرستار و ۱۶۰ نیروی پشتیبانی در بیمارستان قاین مشغول به خدمت هستند گفت: با توجه به چارت جدید بیمارستانی امیدواریم که به زودی شاهد استخدام نیروهای جدیدی در بیمارستان قاین باشیم.
وی افزود: موافقت با افزایش هیئت علمی دانشکده پرستاری تا ۱۵ نفر گرفته شده است.
دکتر حمیدی با اشاره کمبودهایی که در بخش درمان شهرستان وجود دارد گفت: در حال حاضر در بیمارستان کمبود متخصص اطفال و رادیو لوژیست داریم که پیگیری های زیادی صورت گرفته است و با عنایت و توجه ویژه مسئولین استانی به شهرستان قاینات به زودی این مشکلات نیز مرتفع خواهد شد .
وی علت تاخیر در راه اندازی ICUاورژانس ودیالیز گفت: این بخش ها به دلیل کمبود نیرو راه اندازی نشده است که این دوبخش نیز تا عید راه اندازی خواهد شد .
حمیدی به اقدام موسسه خیریه نور در خصوص بیماران سرطانی در شهرستان اشاره کرد و گفت: یک شعبه از این موسسه به منظور حمایت از بیماران سرطانی در بیمارستان قاین راه اندازی می شود و این بیماران به صورت رایگان تحت پوشش قرار گرفته وتمام هزینه های ایاب وذهاب ودرمان بیماران سرطانی واسکان انها توسط این موسسه خیریه پرداخت می شود.
دراین جلسه قرائی رئیس شورای شهر قاین با تاکید بر همدلی و تعامل شورای شهر و شهرداری با مسئولین گفت: شهرداری و شورای شهر با شبکه بهداشت و درمان تعاملات زیادی داشته است و زمین های زیادی در بخش های مختلف شهر به منظور ارائه خدمات بهداشتی واگذار شده است ومعتقدیم که با تعامل وهمدلی بسیاری از اتفاقات خوب رقم می خورد .
وی در خصوص آسفالت معابر دانشکده پرستاری قاین گفت: در زمینه آسفالت محوطه دانشکده پرستاری قاین و زیبا سازی این مکانها نیز نهایت همکاری را خواهیم داشت.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا