سیاسی

وزیر ارتباطات: زیرساخت های انقلاب چهارم صنعتی در دولت یازدهم مهیا شد

به گزارش نسیم قائن ، «محمود واعظی» عصر پنجشنبه در سومین کنفرانس بین المللی انقلاب چهارم صنعتی که در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران برگزار شد، گفت: دولت یازدهم چهار سال قبل به استقبال این تحول رفت و از دو سال گذشته برنامه ریزی برای ایجاد زیرساخت های لازم با اجرای طرح های بزرگ در پژوهشگاه مربوطه شروع شد.
وی اظهارداشت: به طوری که در ۳۰ تا ۴۰ سال گذشته انتقال فناوری حدود ۹۰۰ گیگابایت در ثانیه بود که امروز این حجم به ۱۱ درصد افزایش یافته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته پهنای باند داخلی کشور ۶۲۴ گیگابایت بود که امروز به ۱۵ برابر رسیده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در گذشته در کشور هیچ روستایی اینترنت نداشت، گفت: امروز ۲۸ هزار روستا دارای اینترنت است و بنا داریم تا سال آینده همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارای اینترنت و خدمات اینترنتی شوند و این امر راهگشای انقلاب صنعتی چهارم است.
واعظی اضافه کرد: در ابتدای دولت تدبیر و امید حدود یک شهر نسل سوم تلفن همراه را داشت، اما امروز حدود ۹۳۲ شهر به نسل سوم تلفن همراه مجهز شده اند.
به گفته این مقام مسئول کابینه یازدهم، در سه سال گذشته هیچ شهری مجهز به نسل چهارم تلفن همراه نبود، اما اکنون ۷۵۰ شهر کشور به این سیستم مجهز هستند.
وی ادامه داد: همچنین در ابتدای دولت یازدهم حدود ۳٫۵ میلیون کاربر از اینترنت استفاده می کردند و امروز شمار کاربران اینترنت به ۴۵ میلیون رسیده است.
واعظی گفت: امروز با وجود شبکه های اجتماعی و فعالیت های مختلف توانستیم فاز نخست و فاز دوم شبکه ملی اطلاعات را که بستر کار ما است، به بهره بردار برسانیم و در دو تا سه هفته آینده فاز سوم شبکه ملی اطلاعات نیز به بهره برداری می رسد.
وی با یاداوری این موضوع که هفته گذشته شبکه علمی کشور به بهره برداری رسید، گفت: در مدت دو تا سه هفته آینده دولت الکترونیک نیز بهره برداری می شود.
منبع : ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا