سیاسی

وزارت دفاع برپایی دوره‌های تخصصی را تسریع کند/مشکل در اشتغال اعضا

به گزارش نسیم قائن ، ایمان کرمیان رییس هیات مدیره انجمن جلوه های ویژه میدانی با اشاره به پیگیری های انجمن جلوه های ویژه میدانی برای صدور گواهینامه اشتغال در این حوزه گفت: سه سال پیش و بعد از حادثه فیلم سینمایی «معراجی ها» به کارگردانی مسعود ده نمکی، وزارت دفاع تصمیم گرفت تا دوره های آموزشی را برای فعالان حوزه جلوه های ویژه میدانی برگزار و برای ادامه کار، گواهینامه هایی را صادر کند.
وی ادامه داد: برخی از فعالان جلوه های ویژه میدانی نتوانستند در دوره اول حضور پیدا کنند و موفق به دریافت گواهینامه نشدند به همین دلیل از وزارت دفاع درخواست کردیم تا هرچه سریعتر دوره جدیدی برگزار کند تا این گروه از دوستان نیز بتوانند گواهینامه اشتغال دریافت کنند.
مدیر جلوه های ویژه میدانی «دریاچه ماهی» با اشاره به اینکه نزدیک به سه سال است که پیگیر برگزاری این دوره هستند، بیان کرد: در حال حاضر وزارت دفاع به ما قول داده است تا ۱۵ مرداد ماه این دوره را برگزار و گواهی اشتغال را صادر کند. هرچند هیات مدیره انجمن جلوه های ویژه میدانی طی این سه سال تلاش خود را کرده تا این دوره ها برگزار شود، اما تنها قول برگزاری دوره ها داده شده و امیدوارم این بار وزارت دفاع به قول خود عمل کند.
کرمیان گفت: مساله این است که اگر اعضای انجمن جلوه های ویژه میدانی گواهینامه مورد نظر را دریافت نکنند نمی توانند در این زمینه فعالیت داشته باشند و این به آن معنا است که نمی توانند در پروژه ای حضور پیدا کرده و ارتزاق کنند.
وی توضیح داد: یکی از مواردی که ممکن است برگزاری دوره های آموزشی با تاخیر همراه باشد، مساله امنیتی آن است اما ما در تمام جلساتی که با وزارت دفاع داشتیم، اعلام کردیم که ما موافق قوانینی هستیم که وزارت دفاع اعمال می کند، اما بیش از هرچیز نیازمند یک چارت تعریف شده اداری در وزارت دفاع هستیم تا بتوانیم اطلاعات لازم را دریافت کنیم.
مدیر جلوه های ویژه میدانی «هجوم» تاکید کرد: یکی از مهمترین سوالاتی که برای انجمن جلوه های ویژه میدانی وجود دارد، این است که دوره ها قرار است هر چند وقت یک بار برای دریافت گواهینامه اشتغال برگزار شود؟ چراکه هر سال انجمن، اعضای جدیدی را می پذیرد که بی شک هر کدام از این اعضا باید گواهینامه مورد نظر را دریافت کنند.
وی بیان کرد: مساله دیگر این است که این دوره های آموزشی تا چه اندازه به سطح بین المللی نزدیک است و تا چه اندازه برای ما آورده علمی به همراه دارد یا فقط یک دوره آموزشی است که تنها برای دریافت گواهینامه برگزار می شود. این ها سوالاتی است که تا امروز از سوی وزارت دفاع پاسخ داده نشده است.
رییس هیات مدیره انجمن جلوه های ویژه میدانی ادامه داد: به هرحال وزارت دفاع قانونی را تصویب کرده است که برای ادامه کار در انجمن جلوه های ویژه میدانی باید گواهینامه صادر شود، اما مساله این است که وزارت دفاع برای اعمال این قانون چه کرده است؟ چرا بعد از سه سال راهکار مناسبی برای اجرای این قانون در نظر گرفته نشده است. نباید فراموش کرد که فعالان انجمن جلوه های ویژه میدانی بدون این گواهینامه نمی توانند درآمدزایی داشته باشند.
وی توضیح داد: معتقدم وزارت دفاع باید در این زمینه کاملا شفاف عمل کند تا ما بدانیم که باید چه برنامه ریزی داشته باشیم. این انجمن بسیار تنها است و خانه سینما به دلیل گستردگی فعالیت های خود نمی تواند چندان از ما حمایت کند. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز هیچ حمایتی از ما نمی کند و در این مساله ورود پیدا نمی کند، این درحالی است که این وزارتخانه می تواند با وزارت دفاع وارد بحث شود تا از انجمن جلوه های ویژه میدانی برابر مشکلات موجود حمایت کند.
کرمیان در پایان گفت: بارها از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواسته ایم بودجه ای در اختیار ما قرار دهند تا سلاح های مناسب سینما جایگزین سلاح های نظامی شوند تا دچار مشکلاتی مانند مساله «معراجی ها» نشویم. انجمن جلوه های ویژه میدانی سال ها است به دنبال جایگزینی مواد پروتکنیک است و این مساله باید با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حل شود.
منبع : مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا