سیاسی

ورود ۱۵ اتوبوس دیگر به«فوعه»/خروج شمار زیادی از تروریست‌ها از شرق حلب+تصاویر اختصاصی

به گزارش نسیم قائن ، امروز ساعت ۶ صبح، حدود ۵۰۰ نفر از ساکنان شهرک‌های فوعه و کفریا واقع در حومه ادلب سوار ۱۰۰ دستگاه اتوبوس شدند تا به حلب بروند.
همزمان با این رویداد، شماری از تروریست‌های باقی‌مانده در محله‌های شرقی در چارچوب توافق تبادل خارج شده‌اند.
خبرنگار تسنیم گزارش داد بامداد امروز حدود هشت دستگاه اتوبوس حامل تروریست‌ها از محله‌های شرقی از طریق گذرگاه الراموسه به‌سمت منطقه الراشدین حرکت کردند که این اقدام به‌دور از چشم رسانه‌ها انجام شده است.
وی درباره روند خروج غیرنظامیان از شهرک‌های محاصره شده کفریا و فوعه گفت: ۱۴ اتوبوس در انتظار ورود به شهرک‌های کفریا و فوعه در چارچوب عملیات تبادل هستند.
بر اساس اطلاعاتی که ما داریم، طرف مذاکره‌کننده از طرف افراد مسلح، تضمین کرده است که امنیت را در مسیر عبور اتوبوس‌ها از کفریا و فوعه تأمین می‌کند و تمام اقدامات برای حمایت از اتوبوس‌ها اتخاذ شده است.
خبرنگار تسنیم کسب اطلاع کرده است که غیرنظامیان کفریا و فوعه ابتدا به حلب می‌روند و پس از آن راهی حمص می‌شوند،‌ قرار است در منطقه «حسیاء» در حمص واقع در مرکز سوریه اسکان یابند و خانه‌های پیش‌ساخته برای آنها تدارک دیده شده تا در آنجا ساکن شوند.
اتوبوس‌های حامل ساکنان کفریا و فوعه پس از آنکه به حلب رسیدند،‌ به منطقه‌ای به‌نام جبرین در جنوب غربی حلب می‌روند تا شهروندان فوعه و کفریا آنجا استراحت کنند و از آنجا به حمص بروند. البته کسانی که در دیگر استان‌ها اقوام و آشنایانی دارند به آن استان‌ها می‌روند، و کسانی هم که قوم و خویشی در استان‌های دیگر ندارند، به منطقه حسیاء‌ در حمص عزیمت می‌کنند.
هم‌اکنون اتوبوس‌های کفریا و فوعه به منطقه الراشدین در حومه غربی حلب رسیدند و در آستانه ورود به گذرگاه الراموسه هستند تا به جبرین بروند.
خبرنگار تسنیم گزارش داد ۱۰ اتوبوس حامل بیماران و مجروحان شهرک‌های کفریا و فوعه وارد گذرگاه الراموسه در جنوب غربی حلب شدند.
به‌گفته وی، دومین کاروان اتوبوس‌ها برای ورود به کفریا و فوعه در دومین مرحله خروج غیرنظامیان از این شهرک‌‌ها آماده می‌شوند.
ورود اتوبوس‌های حامل شماری از مردم مظلوم شهرک‌های کفریا و فوعه (تصاویر بالا)
خبرنگار تسنیم گزارش داد حدود ۱۸ اتوبوس حامل افراد مسلح از محله‌‌های شرقی حلب خارج شده و از گذرگاه راموسه عبور می‌کنند، تروریست‌ها به‌همراه خانواده‌هایشان در حال خروج هستند.
به نظر می‌رسد تمام تروریست‌های تکفیری از محله‌های شرقی اخراج شده‌اند، تعداد آنها بسیار زیاد است.
اخراج تروریست‌های تکفیری از محله‌های شرقی حلب
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا