سیاسی

ورود وزارت اطلاعات و تعقیب ۶ نفر در ارتباط با نوسانات ارزی

به گزارش نسیم قائن ، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری امروز خود اظهار کرد: اگر امسال دولت و مجلس در ارتباط با بودجه عنایت نداشته باشند و از آنچه در برنامه ششم هم پیش‌بینی شده، کمتر در نظر گرفته شود، به‌صراحت می‌گویم که به تکالیفی که خود مجلس به‌عهده دستگاه قضا گذاشته، نمی‌توانیم عمل کنیم.
وی ادامه داد: بر اساس برنامه ششم باید ۲٫۹ درصد بودجه کل در نظر گرفته می‌شد اما در لایحه بودجه ۲٫۶ درصد پیش‌بینی شده بود. با تلاش‌ها در کمیسیون تلفیق ۸۰۰ میلیارد اضافه شد اما هنوز هم با ۲٫۹ فاصله داریم، ضمن اینکه بخشی از بودجه قوه قضاییه درآمد هزینه است و اگر درآمد حاصل شود اختصاص می‌یابد. کاری که متأسفانه دولت هم در سال ۹۵ و ۹۶ انجام داد، حتی آن میزانی را هم که درآمد است کامل نمی‌دهند. ما در همین فصل سوم واقعاً گرفتار شدیم و نزدیک بود در پرداخت حقوق‌ها با مشکل مواجه شویم.
معاون اول قوه قضاییه گفت: در خصوص سازمان ثبت اسناد و بحث کاداستر، در قانون پیش‌بینی شده درآمدی که از کاداستر حاصل می‌شود ۱۰۰درصد به آن تخصیص یابد. این درآمد هم اختصاص نمی‌یابد و بخشی از آن به هلال احمر اختصاص می‌یابد. ما نمی‌گوییم هلال احمر نیاز ندارد. هلال احمر هم نیاز به بودجه دارد اما چرا از این ردیف؟
سخنگوی قوه قضاییه درباره اظهارات مهران مدیری که گفته بود نمی‌توان از قوه قضاییه انتقاد کرد گفت: پس این‌همه حرف در مورد قوه قضاییه می‌زنند چیست؟ خود شما خبرنگاران که سخنان و انتقاداتی را وارد و مطرح می‌کنید، آدم نیستید؟ فرشته هستید؟
وی درباره مصاحبه سعید طوسی با بی‌بی‌سی و اعلام اینکه تبرئه شده است گفت: بله، تبرئه شده است و اگر ابهامی دارید می‌توانید به اظهاراتی که اخیراً در مشهد داشتم مراجعه و مطالعه کنید.
محسنی‌اژه‌ای درباره پرونده ارزی هم گفت: در ارتباط با نابسامانی‌های اخیر، ۶ نفر تحت تعقیب قرار گرفتند اما نمی‌دانم بازداشت هستند یا خیر؛ وزارت اطلاعات نیز به این موضوع ورود کرده است.
انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا