سیاسی

وحشت استکبار از اتحاد و وحدت امت اسلام است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نمازجعه ضمن تبریک ۱۷ ربیع الاول میلاد خاتم المرسلین حضرت محمد بن عبدالله و همچنین میلاد با سعادت حضرت امام جعفر صادق (ع)بیان داشت:امروز جامعه اسلامی بیش از هر چیز به وحدت نیاز دارد.
وی گفت : کشور های اسلامی هر کجا از اتحاد و وحدت غفلت کردند قدرت های بزرگ آنها را تکه پاره و تضعیف کردند ومنابع آنهارا به غارت بردند.
خطیب جمعه اسفدن با بیان اینکه اگر بهترین ملت ها دچار اختلاف و دو دستگی شوند نیرویشان کم می شود اظهار داشت: دنیای اسلام باید از جامعه صدر اسلام الگو بگیرد و وحدت خود را حول کلمه “واعتصوا بحبل الله بجویند و از تفرقه دوری کنند .
حجت الاسلام عبدالهی بیان داشت: هفته وحدت و ولادت پیامبر فرصتی برای همبستگی مسلمانان است که همیشه وحشت استکبار از اتحاد و وحدت امت اسلام است.
وی تصریح کرد: کشور های غربی تا می توانند بذر تفرقه در بین کشورهای اسلامی می کارند تا هم به اهدافشان برسند و هم آن فرزند نا خلفشان یعنی اسرائیل را در حاشیه امن قرار دهند .
امام جمعه اسفدن اظهار داشت : بزرگان امت اسلام بیدار شوند امروز دشمن از جیب خود هزینه نمی کند با پول نفت کشورهای مرتجع خلیچ فارس و جان جوانان کشورهای اسلامی دارد بهره می برد .
حجت الاسلام عبدالهی با بیان اینکه دشمنان به دنبال نا آرامی همیشگی و کشتار مسلمانان هستند و فرقی نمی کند که از کدام کشور اسلامی باشند گفت: در این آزادی حلب مشخص شد که آنها بدنبال اتمام جنگ نیستند بلکه دنبال ادامه جنگ و نا آرامی منطقه هستند.
خطیب جمعه اسفدن با بیان اینکه دشمن دنبال تفرقه است افزود: استکبار؛ شعیه انگلیسی و اهل تسنن آمریکایی درست می کند و برای ایجاد تفرقه بین فرقه های اسلامی ،بین سیاسیون و بین کشور های دیگر به گونه های مختلف عمل می کند.
وی با اشاره به اینکه دشمن می داند با وحدت و اتحاد امت اسلام پاشنه آشیل شکست استکبار به صدا در خواهد آمداظهار داشت: کشور های اسلامی و دانشمندان مسلمان به خوشان بیایند و از این تفرقه که به فرموده رهبری سم مهلک است دوری کنند و با ایجاد وحدت بین مستکبران تفرقه افکنان را به خاک بمالید و با هوشیاری با تکیه بر محورهای وحدت آفرین مسیر های نفوذ و اختلاف انگیز دشمنان را ببندید.
خطیب جمعه اسفدن در بخش دیگر از سخنان خود به ۲۷ آذر ماه سالروز شهادت آیت الله مفتح در سال ۵۸ به دست گروه منحرف فرقان در دانشگاه الهیات تهران اشاره کردو بیان داشت: این روز بنام وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است که وحدت در حوزه و دانشگاه همچون دو بال قیچی هستند که برای یک هدف که آن هم ساختن کشور است حرکت می کنند.
وی با بیان اینکه وحدت حوزه و دانشگاه دو شعبه از یک موسسه علم و دین هستند گفت:اگر هر دو خوب کار کنند نتیجه اش جامعه ای آبادمی شود و دین و دنیای مردم را به سعادت خواهد برد که لازمه این حرکت و به مقصد رسیدن ، در کنار هم بودن و دوش به دوش هم برای اهداف عالی نظام حرکت کردن می باشد.
حجت الاسلام عبدالهی در پایان به دیدار مقام معظم رهبری با مسئولان عراقی اشاره کرد و گفت:اعتماد به آمریکا برابر با امین گرفتن خائن می باشد که آنها همواره با اقتدار کشورهای اسلامی مخالفند.
وی گفت : فریب ظاهر سازی و لبخند آمریکا را نخورید که ما هرگاه در جمهوری اسلامی این توصیه را رعایت کردیم سود بردیم و هرگاه به فراموشی سپردیم و به آنها لبخند زدیم همانند قضیه برجام ضرر کردیم .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا