سیاسی

وحدت ملی میان دولت ،مجلس و مردم در قبال برجام به نمایش گذاشته شود

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نمازجمعه ضمن تبریک سالروز عیدالله ،امامت آخرین وصی رسول خدا به ۱۹ آذر ماه سالروز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در سال ۶۳ اشاره کرد و گفت:مشکلات کشور را چیزی جزءاصلاح فرهنگی نمی تواند علاج کند.
وی با بیان اینکه اصلاح فرهنگ ،سیاست ؛تولید و مصرف ما در گرو فرهنگ می باشد بیان داشت: فرهنگ مثل خون جاری در رگ های انسان است.
امام جمعه اسفدن با تاکید بر اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی و مسئولان فرهنگی باید هوشیار باشند و جلوی تهاجم فرهنگی را بگیرند افزود: دشمن با نفوذ فرهنگی خود می خواهد استقلال فرهنگی کشورمان را بگیرد و با اشاعه فرهنگ غلط غربی و فساد فحشا جوانان ما را منحرف کند.
خطیب جمعه اسفدن در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به روز جهانی حقوق بشر و تصویب اعلامیه سازمان ملل مبنی بر اینکه انسان ها در نزد خدا محترمند و زبان و نژاد در آن تاثیر ندارد عنوان کرد: وقتی به حقوق بشر غربی ها نگاه می کنیم می بینیم که خودبیشترین نقض کننده حقوق بشروپایمال کننده حقوق بشرند وآنگاه شعار طرفداری از حقوق بشر سرمیدهند.
وی گفت : آنها زیر چتر حقوق بشر ملت های ضعیف را می بلعند و آنها را جزء بشر حساب نمی کنند و اگر این چنین نیست پس حقوق ملت های فلسطین ،مردم بحرین ،یمن و سوریه کجاست؟؟ چرا از حقوق آنها دفاع نمی کنند؟؟
حجت الاسلام عبدالهی گفت: هر کجا منافع آنها باشد حقوق بشر است و هر کجا بر خلاف خواسته آنها کسی سخن بگوید و یا حقی را طلب کند ناقض حقوق بشر می شود.
امام جمعه اسفدن در پایان به بد عهدی های آمریکا در خصوص برجام اشاره کرد و تصریح کرد:بر همگان روشن شد که دشمنی آمریکایی ها نسبت به جمهوری اسلامی تغییری نکرده و اگر بتوانند ضربه ای بزنند لحظه ای درنگ نمی کنند .
وی گفت : در این شرایط آنهایی که آمریکا را ناجی می دانستند و بزرگ می کردند و می خواستند چهره خبیث آمریکا را پنهان کنند باید بیدار شوند و عبرت بگیرند.
خطیب جمعه اسفدن با بیان اینکه عقب نشینی در مقابل این خباثت ها موجب گستاخی بیشتر ناقضین برجام می شود بیان داشت: از دولت مردان و دست اندرکاران مردم انتظار دارند پاسخی در خور شان این ملت بزرگ به بد عهدی های آمریکا بدهند .
وی با بیان اینکه اعضای ۱+۵ تا کنون هیچ گونه واکنشی نسبت به بد عهدی های آمریکا از خود نشان نداده اند گفت: مسئولین هسته ای ،از اعضای ۱+۵ هم اگر در تعهد خود صادق هستند بخواهند که از خود در مقابل نقض برجام واکنش نشان بدهند که تا کنون شاهد چنین واکنشی نبودیم.
امام جمعه اسفدن افزود: با این اقدام تمدید تحریم ها که بگفته همه مسئولین نقض صریح برجام است باید وحدت ملی میان دولت ،مجلس و مردم در قبال برجام به نمایش گذاشته شود و صدا و موضع واحد از کشورمان به گوش دشمنان برسد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا