سیاسی

وحدت عامل ایجاد امنیت و زمینه ساز تعالی معنوی و مادی است

آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین در گفتگو با خبرنگارنسیم قائن با اشاره به هفته وحدت و لزوم حفظ وحدت در جامعه اظهارداشت : متأسفانه بیشترین صدمه را در طول تاریخ تا کنون جهان اسلام از ناحیه افرادی سست نظر و تشنه مال و قدرت خورده است که باعث شد به جای اینکه در راه وحدت و انسجام جهان اسلام وقت و هزینه صرف شود، پولهای کثیف خود را در راه ایجاد دودستگی و تفرقه بین جهان اسلام هزینه کردند.
وی افزود: حاصل این دودستگی وتفرقه کشتارهای ناجوانمردانه در جای جای دنیای اسلام و کشورهای مسلمان است.
امام جمعه قاین گفت: گرچه به حول و قوه الهی اکنون دیگر داعش و تکفیریها با توجه به رشادتها و دلاوریهای مردم مسلمان و مجاهد راه به جایی نبردند و شکست مفتضحانه ای را متحمل شده اند اما خسارتهای جبران ناپذیری به دنیای اسلام تحمیل کردند و چهره واقعی اسلام ناب محمدی که خود معرف اخلاق پسندیده و رفتار برادرانه بود را در جهان کنونی خدشه دار نمودند.
وی افزود : دشمن است از برخی اختلافات مذهبی سوء استفاده می کند و بر طبل اختلاف می کوبد تا بتواند از این راه به مقاصد شوم خودش برسدو لذا باید جامعه اسلامی هوشیار باشند و به بهانه های مذهبی ، کاری نکنیم که بهانه دست دشمن بدهیم و زمینه برای آتش افروزی دشمن فراهم کنیم.
آیت الله اصفهانی با اشاره به اهمیت مسئله وحدت از دیرباز گفت : برخلاف تصور برخی از افراطیون، ائمه و معصومین (ع) شیعه ، و بزرگان فقهای شیعه نماد و منادی وحدت میان مسلمین هستند.
در زمان مرحوم آیت الله بروجردی و دیگر علمای آن دوران نیز بر رفتار مسالمت آمیز و برادرانه با اهل سنت و دیگر ادیان الهی تاکید داشتند.
حضرت امام (ره) نیز با تدبیر خود هفته وحدت را نامگذاری کردند تا عاملی باشد برای یادآوری این امر مهم و اصولا از منظر اسلام این وحدت است که عامل ایجاد امنیت و زمینه ساز تعالی معنوی و مادی می شود.
امام جمعه قاین افزود : خداوند تبارک و تعالی در قرآن کریم می فرمایند : «أشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ.» . مومنین واقعی دو خصوصیت ممتاز دارند . یکی اینکه بین خودشان با محبت هستند و با مهربانی با یکدیگر برخورد می کنند. اما در مقابل دشمنان محکم و استوار و با شدت می ایستند.
در آیه ای دیگر از قرآن خداوند می فرماید : « انما المومنون اخوه » یعنی همه مومنین با یکدیگر برادر هستند. اگر همه مؤمنین در تمام کشورهای اسلامی، همین یک دستور خدا را عمل بکنند، قابل آسیب نخواهند بود.
آیت الله اصفهانی با اشاره به دلایل پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهارداشت: انقلاب اسلامی ما به واسطه همین وحدتی که بین آحاد مختلف مردم به وجود آمده بود پیروز شد و قطعا اگر این وحدت کلمه نبود ، معلوم نبود الان راه به کجا می بردیم. امروزه هم اگر بخواهیم این انقلاب را حفظ کنیم باید وحدت بین خود را داشته باشیم.
امام جمعه قاین به بیانات و مواضع رهبری در این خصوص اشاره کرده و گفت : رهبر عظیم الشان انقلاب هم بارها در بیانات خود بر حفظ وحدت تاکید داشته اند و وحدت را کلید و رمز موفقیت انقلاب اسلامی می دانند.
ایشان بارها به همه مردم به ویژه مسئولین بر حفظ وحدت تاکید داشته اند.
نباید دو دستگی میان مسئولین کشور به دلیل اختلافات سیاسی و جناحی به وجود آید. این اختلافات جناحی عامل خطرناک و راهی برای نفوذ دشمن است. مردم باید از مسئولان در راه انجام امورات کشور به نحو احسن ، حمایت کنند.
خطیب جمعه قاین افزود: این به این معنا نیست که اشکالات کارمسئولین را نگویند. اما از جمله عوامل و نیازمندی های وحدت این است که مسئولان کشور تضعیف نشوند.
وی گفت: میان مردم و مسئولین نبایدفاصله بیافتد و مسئولان کشور باید از پشتوانه و حمایت مردمی برخوردار باشند.
آیت الله اصفهانی خطاب به مسئولین نیز گفت:مسئولان کشور باید توجه داشته باشند که در مقابل مردم مسئولند و نباید کاری بکنند که خود را از مردم جدا کنندو به گونه ای عمل نکنند که اعتماد مردم را نسبت به خود سلب کنند که این باعث صدمه به حفظ وحدت و عدم حمایت مردم از مسئولین خواهد شد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا