سیاسی

وحدت شیعه و سنی حلب را آزاد کرد

به گزارش نسیم قائن ، آیت‌الله محسن فقیهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم با اشاره به اهمیت اتحاد شیعه و سنی اظهار داشت: مسئله وحدت شیعه و سنی از زمان های گذشته مورد توجه علما بوده است تا جایی که آیت الله بروجردی(ره) اصرار داشتند با علمای دانشگاه الازهر در ارتباط باشند و با شیخ شلتوت که از علمای اهل تسنن بود نیز در ارتباط بودند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: ارتباط آیت الله بروجردی(ره) با شیخ شلتوت سبب شد تا این عالم سنی اجازه دهد اهل تسنن از علمای شیعه تقلید کنند و رساله علمای شیعه مورد استفاده اهل تسنن قرار بگیرد.
وی تصریح کرد: در زمان امام خمینی(ره) نیز با نامگذاری هفته وحدت به این مسئله توجه ویژه شد تا از تفرقه بین مسلمانان جلوگیری شود.
آیت الله فقیهی با اشاره به تلاش دشمنان اسلام عنوان کرد: دشمن با ایجاد تفرقه درصدد ضربه زدن به مسلمانان است و از طریق ایجاد اختلاف نیز می‌تواند به اهداف بدخواهانه خود برسد.
وحدت شیعه و سنی هدف رهبر معظم انقلاب
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: رهبر معظم انقلاب نیز به وحدت شیعه و سنی تاکید زیادی دارند زیرا خواست دشمن ایجاد تفرقه و از بین بردن مسلمانان است.
وی با توجه به شکل گیری گروه داعش تاکید کرد: این فرقه انحرافی برای مسلمان کشی قد علم کرده است و مسلمانانی که نام خدا را بر زبان می آورند را به جان هم انداخته است تا از این طریق به اسلام و مسلمانان ضربه بزند.
آیت الله فقیهی خاطرنشان کرد: علما و مراجع توصیه می‌کنند که به مقدسات یکدیگر باید احترام گذاشت و توهین پرهیز کرد زیرا توهین به مقدسات آتش اختلاف را شعله ور می‌کند، البته که مسلمانان نه تنها باید به مقدسات خود بلکه به مقدسات همه ادیان آسمانی احترام بگذارند.
عقیده هر انسان محترم است
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره آیات قرآن اظهار داشت: خداوند متعال به هیچ وجه اهانت کردن را جایز نمی‌داند، زیرا هر انسان عقیده‌ای محترم و قابل توجه دارد که باید گرامی داشته شود.
وی تاکید کرد: توهین به مقدسات ادیان الهی به ویژه مسلمان، تضعیف مسلمانان و پیروان ادیان الهی حرام است و باید از ترویج آن جلوگیری شود.
آیت الله فقیهی با اشاره به برگزاری کنفرانس وحدت در تهران عنوان کرد: حضور پررنگ علمای شیعه و سنی در این کنفرانس نشان دهنده محکومیت هرگونه توهین به مقدسات ادیان الهی است و نشان دهنده این است که ما به همه ملت‌ها تا زمانی که ما را مورد استعمار قرار نداده‌اند دست دوستی می‌دهیم.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره ذات جمهوری اسلامی گفت: مسمانان و به ویژه ملت ایران در هیچ کجا آغاز کننده جنگ نیستند و فقط در زمانی که مجبور شوند از خود دفاع می‌کنند.
وی با اشاره به آزادسازی حلب تاکید کرد: وحدت شیعه و سنی و در کنار آنها حمایت ملت ایران سبب شده تا حلب از یوق داعش آزاد شود و در عراق نیز همین صحنه را شاهد هستیم.
انتهای پیام/
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا