سیاسی

واگذاری اراضی موقوفه بوذرجمهر قاین برای ساخت کذب است

به گزارش نسیم قائن ، طی روزهای گذشته خبری مبنی بر واگذاری زمین های اوقاف اطراف بوذرجمهر قاین برای ساخت و ساز در کانال های خبری خراسان جنوبی منتشر شده بود که برای بررسی صحت این خبر به سراغ مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی رفیتم.
حجت الاسلام «پرویز بخشی پور» در گفتگو با خبرنگار شبستان در خصوص انتشار این خبر اظهار کرد: اداره اوقاف اراضی اطراف بوذرجمهر قاین را واگذار نکرده بلکه برای این اراضی طرح گردشگری با همکاری میراث فرهنگی در نظر گرفته است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در ادامه بیان داشت: طرح تفصیلی برای ایجاد منطقه گردشگری در اراضی موقوفه اطراف بوذرجمهر قاین هنوز به دست ما نیامده است و در صورت رسیدن آن به دنبال جذب سرمایه گذار به صورت مشارکتی خواهیم رفت و ما بحث واگذاری زمین در این اراضی برای ساخت و ساز را هیچ گاه نخواهیم داشت.
وی با بیان اینکه اراضی موقوفه بوذرجمهر قاین با مشارکت میراث فرهنگی به منطقه ای گردشگری تبدیل خواهد شد، ادامه داد: میراث فرهنگی استان به دنبال تهیه طرحی جامع برای ایجاد منطقه گردشگری در این اراضی است و این منطقه گردشگری با همکاری اوقاف و میراث فرهنگی استان مدیریت خواهد شد.
حجت الاسلام بخشی پور در پایان گفت: مشارکت به گونه ای است که سرمایه ایجاد منطقه گردشگری در اراضی موقوفه بوذجمهر قاین را میراث فرهنگی تامین می کند و زمین نیز توسط اداره اوقاف تامین می شود و واگذاری آن برای ساخت و ساز آن را تکذیب می کنم.
پایان پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا