سیاسی

واکنش معاون وزیر به حضور بانوان در ورزشگاه با چهره مردانه

به گزارش نسیم قائن ، پس از اتمام مجمع فدراسیون شنا محمدرضا داورزنی در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه‌ها با چهره مردانه گفت: این موضوعی است که از سال‌های گذشته درگیر آن هستیم و وزارت در حال پیگیری و برطرف ساختن آن است. البته هدف اصلی ما حضور بانوان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها است. وزارت سعی می‌کند شرایط را برای رشته‌هایی که تماشای آن‌ها مشکل شرعی ندارند را برای عموم و خانواده‌ها فراهم سازد.
او همچنین در مورد برطرف ساختن مشکلات زیر ساختی برای پیشرفت رشته‌های شنا، شیرجه و واترپلو در کشور نیز خاطر نشان کرد: وزارت ورزش و جوانان سعی می‌کند تبصره “۸۸” را بر طرف کند تا زیرساخت‌های مناسب را برای پیشرفت سه رشته شنا، شیرجه و واترپلو را فراهم کند. همه عوامل سعی خواهیم کرد تا با همدلی و هدفگذاری‌های بلند مدت این مساله را بر طرف کرده تا شاهد موفقیت رشته‌های پایه و مدال آور در کشور باشیم.
معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره حاضر شدن برخی از کاندیداهای دو تابعیتی در مجامع مختلف نیز، بیان‌ کرد: کاندیدایی که هم پاسپورت ایران و هم پاسپورت کشورهای دیگر داشته باشد، حق شرکت کردن در مجامع را ندارد و بدون شک ردصلاحیت خواهد شد.
داورزنی در ادامه‌ در مورد مهندسی مجامع فدراسیون‌ها نیز ، خاطر نشان کرد: در چند وقت اخیر صحبت‌ها و شایعات زیادی مبنی بر مهندسی انتخابات فدراسیون‌ها از جانب وزارت ورزش و جوانان در فضای مجازی منتشر شده است که من نمی دانم هدف این افراد چیست؟ وزارت ورزش و جوانان همیشه سعی کرده است که مجامع فدراسیون‌ها عادلانه برگزار شود و من همیشه این مساله را در گفت‌وگوهای خود نیز اعلام کرده‌ام.
او افزود: اگر به یاد داشته باشید آقای اسبقیان که در حال‌ حاضر مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها هستند، در سال‌های پیش به عنوان یکی از کاندیداهای فدراسیون ژیمناستیک اعلام حضور کردند، اما در مجمع رای نیاوردند. این مساله نشان می‌دهد که وزارت ورزش و جوانان از گذشته تاکنون هیچ نقشی در برگزاری مجامع نداشته است و همه روسای هیات‌های حاضر در مجمع می‌توانند به صورت مختارانه رای داده و بر حسب آگاهی‌ها و دانش قبلی خود نسبت به کاندیدای مورد نظر خود رای دهند.
معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه‌ درباره اعتراضات برخی از روسای هیات‌ها مبنی بر در اختیار قرار نداشتن استخر مورد نیاز برای آموزش این سه رشته در استان‌های مختلف، خاطر نشان کرد: طبق مدارکی که وجود دارد از بین چهار هزار مراکز ورزشی که در کشور وجود دارد ۴۰۰ مرکز را به هیات های مختلف واگذار کردیم تا اهداف و برنامه‌های خود را اجرایی کنند. من این قول را در این مجمع می‌دهم که وزارت ورزش و جوانان سعی خواهد کرد در چند مدت آینده این مساله را پیگیری کند و استخرهای مورد نظر را در اختیار هیات ها قرار دهد.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا