سیاسی

واکنش روسیه به ترامپ: موشک‌های هوشمند باید به سوی تروریست‌ها پرتاب شود، نه دولت‌های قانونی

به گزارش نسیم قائن ، ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به هشدار دونالد به روسیه اعلام کرد: موشک‌های هوشمند باید به سوی تروریست‌ها پرتاب شود، نه دولت‌های قانونی.
گفتنی است، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به هشدار روسیه درباره سرنگون کردن موشک‌های آمریکایی بر فراز سوریه واکنش نشان داده و از آن‌ها خواسته خود را برای موشک‌های آمریکا آماده کنند.
ترامپ جدیدترین توییت خود نوشته است: روسیه گفته که هر موشکی را که به سوریه شلیک شود، خواهد زد. ای روسیه آماده باش! چون موشک‌ها دارند می‌آیند، تر و تمیز و تازه و هوشمند! نباید با حیوان آدم‌کش با گاز که از کشتن مردم خودش لذت می‌برد شریک می‌شدید!
زاخاروا در حساب رسمی فیسبوک خود نوشت: مگر کارشناسان سازمان منع سلاح‌های شیمیایی (OPCW) هشدار نداده‌اند که موشک‌های هوشمندی که ترامپ از آن‌ها دم می‌زند، می‌تواند تمام اسناد موجود دایر بر اینکه سلاح‌های شیمیایی در سوریه استفاده شده را نابود کند. پس شلیک احتمالی موشک‌های هوشمند آمریکا ممکن است تلاشی برای از بین بردن شواهد حمله شیمیایی ادعایی در سوریه باشد. موشک‌های هوشمند باید به سوی تروریست‌ها پرتاب شود، نه به سوی دولت قانونی یک کشور که چندین سال است با گروه های تروریستی بین المللی مبارزه می کند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا