سیاسی

واکسیناسیون بیش از ۸۵هزارراس دام عشایر شهرستان قاینات

به گزارش نسیم قائن ، در راستای خدمت رسانی به عشایر ۸۵ هزار و ۸۱۷راس دام سبک و سنگین از ابتدای سال جاری واکسینه شده اند.
دکتر گوهری رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان گفت: با توجه به اینکه تنها منبع درآمد عشایر دامداری و دامپروری می باشد و نیز به علت کوچ های فصلی خطر ابتلا به بیماریهای واگیر در دام های آنها بیشتر است، لذا دامپزشکی نگاه ویژه ای نسبت به خدمت رسانی به این قشر زحمتکش و کم درآمد دارد.
وی افزود: واکسیناسون دام های عشایر هر ساله جزء اولویت های مبارزه ای شبکه بوده و علیه بیماریهای شاربن، آبله، انتروتوکسمی، هاری و … صورت گرفته است که در این بازه زمانی توسط شبکه مقدار ۱۴۵لیتر سم و۵۹لیتر شربت در بین دامداران عشایر توزیع شده است.
۸۰۰مورد معاینه کلینیکی با همکاری مراکز بخش خصوصی در شهرستان قاینات
رئیس شبکه دامپزشکی قاینات گفت:۸۱۳ مورد فعالیت کلینیکی توسط مرکز درمانی شهرستان قاینات در ۵ ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۵ صورت گرفته است.
رئیس شبکه دامپزشکی قاینات با اعلام این خبر گفت: با توجه به حساس بودن بسیاری از بیماریهای دام و طیور و لزوم اقدامات سریع در خصوص مقابله با رخداد بسیاری از بیماریهای مشترک و واگیردامی کلیه مراکز مایه کوبی و درمانی بخش خصوصی دامپزشکی مورد ارزیابی و بازرسی قرار می گیرند.
وی افزود: درهمین راستا تعداد ۲۷مورد کالبدگشائی دام سبک و سنگین۱۳۰مورد جراحی و مامائی دام کوچک و بزرگ ،تشخیص آبستنی ۱۸۲مورد ومعالجه دام سبک وسنگین۹۴۲۴ وطیور۱۱۰۷مورد توسط مراکز درمانی دام و طیور این شهرستان صورت گرفته است.
اتصال سامانه قرنطینه دامپزشکی وسامانه راهداری
با توجه به اهمیت فعالیت بهداشتی وقرنطینه ای میادین دام، کشتارگاههای دام ، گاوداریهای صنعتی ، برابر دستورالعملهای سازمانی و ضوابط و مقررات بهداشتی دامپزشکی از ابتدای ماه جاری کلیه فعالیت کنندگان در زمینه حمل دام موظف به دریافت بارنامه از شرکت های باربری شدند.
دکتر گوهری رئیس شبکه دامپزشکی قاینات گفت : مجوز بهداشتی قرنطینه ای حمل دام زنده به مقصد کشتارگاههای دام ومیادین دام سراسر کشور با رعایت تمامی ضوابط و مقررات بهداشتی و قرنطینه ای دامپزشکی شهرستان در حال انجام می باشد.
وی افزود:سیستم به گونه ای طراحی شده که راننده خودرو پس از صدور بارنامه در شرکت های باربری موظف به اخذ مجوز حمل دام(پلاک کوبی و تاییدیه بومی بودن) می باشدوپس از صدور گواهی بهداشتی حمل توسط شبکه موظف به دریافت بارنامه از شرکت های حمل ونقل می باشد.
انجام تست مالئین اسبهای باشگاههای سوار کاری، توسط شبکه دامپزشکی شهرستان قاینات
کارشناسان شبکه دامپزشکی قاینات با مراجعه به باشگاه های اسب سواری شهرستان اقدام به انجام تست مالئین اسبهای موجود نمودند .
دکتر علی گوهری گفت: در راستای اقدامات پیشگیرانه از بیماریهای دام وقابل انتقال بین انسان و دام کارشناسان شبکه دامپزشکی شهرستان جهت جلوگیری از بروز بیماری خطرناک مشترک مشمشه اقدام به تست تشخیصی مالئین اسبهای موجود در باشگاههای سوار کاری شهرستان نمودند
اجرای طرح درمان رایگان دام و طیور به مناسبت فرارسیدن هفته دولت توسط شبکه دامپزشکی قاینات
در راستای نکوداشت هفته دولت، درمان رایگان دامها و طیور شهرستان توسط دامپزشکان فعال شبکه در حال انجام می باشد.
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی قاینات : دکتر علی گوهری گفت : با توجه به فرارسیدن هفته دولت تیمهای واکسیناسیون دامپزشکی شهرستان دامهای دامداران را علیه بیماریهای واگیر دامی و بیماریهای مشترک بین انسان ودام بصورت رایگان مایه کوبی می کنند، همچنین درمان دام و طیور بصورت رایگان توسط دامپزشکان فعال در شبکه دامپزشکی شهرستان صورت می پزیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا