سیاسی

واقعه تولد ۱۲/۶ درصد در قاین کاهش یافت/کاهش ولادت زنگ خطری برای شهرستان قاینات است

به گزارش نسیم قائن ، غلامرضا رجب زاده رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات در کارگروه ثبت وقایع حیاتی شهرستان قاین با بیان این که بیش از ۳۶۰ هزار سند ولادت و وفات در این اداره موجود است گفت: ازاین تعداد ۲۵۳ هزار واقعه ولادت و ۱۱۰ هزار واقعه وفات است.
وی درادامه با اشاره به این که دو نمایندگی در بخش نیمبلوک و آرین شهر کارهای ثبت احوال را انجام می دهند گفت: در بخش نیمبلوک مشکلی وجود ندارد اما در نمایندگی آرین شهر زیرساختها فراهم نیست و به دلیل نداشتن جای ثابت و زیرساخت عملا نیروی ما که یک روز دراین بخش حضور دارد کاری نمی تواند انجام دهد و تقاضای همکاری برای ایجاد نمایندگی ثابت دراین بخش را داریم.
رجب زاده بیان داشت:امروزه تهیه آمار واطلاعات جمعیتی از مهم ترین وظایف ثبت احوال است و این اداره به عنوان منبع صحیح آمار و اطلاعات برای برنامه ریزی های بلند مدت و کوتاه مدت جامعه در عرصه های مختلف نقش به سزایی دارد.
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات با اشاره به آمار ۵ ماهه اول سال جاری گفت: ۸۸۴ واقعه ولادت در شهرستان قاینات به ثبت رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۲/۶ درصد کاهش یافته است.
وی گفت: رده سنی ۲۵تا۲۹ سال با ۲۶/۶ درصد بیشترین رقم فرزند آوری را داشته است.
رجب زاده با اشاره به آمار ولدت گفت: ۸۶۲ مورد تک زایی و ۱۱ مورد دوقلو زایی در ثبت احوال شهرستان به ثبت رسیده است.
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاین در ادامه با اشاره به واقعه وفات در ۵ ماهه اول امسال گفت: ۱۹۴ واقعه در شهرستان ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵/۳ درصد کاهش داشتهاست.
وی با اشاره به آمار ازدواج نیز گفت: ۴۴۳ واقعه ازدواج دراین مدت در قاینات به ثبت رسیده است.
رجب زاده فراوانی نام ها در بین پسران را ابوالفضل،محمدرضا،امیرحسین،محمد جواد،علیرضاودربین دختران فاطمه ،زینب،فاطمه زهرا،زهرا ونازنین زهرانازهرا را ذکر کرد.
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات در ادامه با اشاره به صدور شناسنامه مکانیزه درشهرستان گفت: از ابتدای طرح(تیرماه۸۹)تاکنون ۲۵ هزار و ۹۴۱ شناسنامه و ۶۱هزار ۸۷۱ کارت هوشمند در شهرستان قاین صادر شده است.
وی افزود:۲۶ هزار نفر دیگر در شهرستان قاینات واجد شرایط صدور کارت هوشمند هستند که بیشتر این آمار در مناطق شهری است و امیدواریم که با اطلاع رسانی بیشتر مردم نیز همکاری بیشتری داشته باشند.
کاهش ولادت زنگ خطری برای شهرستان قاینات است
محمد کریمی فرماندار قاین اظهارکرد: بیس و اساس هر کشوری برای توسعه، برنامه ریزی است که این مهم هم با در اختیار داشتن آمار و اطلاعات درست و جامع میسر خواهد شد.
کاهش ولادت زنگ خطری برای شهرستان قاینات است و باید درکارگروهایی ذیل این جلسات موضوعات بررسی و آسیب شناسی انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا