سیاسی

واردات محصولات دارویی خارجی به کشور کاهش یافت

به گزارش نسیم قائن ، محمد نادری علیزاده امروز در نشستی خبری با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: این شرکت در سال ۷۴ در زمینی به مساحت۱۶۰هزارمتر مربع جهت تولید مواد موثره آموکسی سیلین تری هیدرات و آمپی‌سیلین تری هیدرات فعالیت خود را آغاز و در سالهای ۸۲تا ۸۵ با توسعه محصولات، مواد اولیه تولید آنتی بیوتیک دیگر را در سبد محصولات خود قرار دارد.
وی افزود: آنتی بیوتیک یک محصول استراتژیک بوده که شرکت آنتی‌بیوتیک‌سازی ایران دومین شرکت مواداولیه ساز تامین اجتماعی است که میزان فروش آنتی بیوتیک از سال ۹۰ تا ۹۵ از ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون به ۶۶ میلیارد و ۶۷۴ میلیون تومان رسید.
نادری علیزاده بیان کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، تولید این شرکت هیچ تفاوتی با محصولات خارجی ندارد و از طرفی کیفیت داروهای تولیدی نسبت به داروهای مشابه بهتر است.
وی افزود :رعایت مسائل زیست محیطی یکی از شعارهای شرکت بوده که برای حفظ آن، تولید محصولات از شیمیایی به آنزیمی تغییر یافت وبه صورت آنلاین میزان آلایندگی رصد می‌شود که خوشبختانه با رعایت استاندارد محصولات تولیدی هیچگونه مشکل زیست محیطی ندارند.
مدیرعامل شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران بیان کرد: تولیدات این شرکت از استانداردهای جهانی نیز بالاتر بوده و از خردادماه امسال نیز دانش بنیان شد و پنج محصول جدید در واحد تحقیقات شرکت آماده تولید صنعتی است.
وی افزود: با روند جدید از شهریور سال ۹۵ تاکنون شاهد کاهش واردات از ۱۰ قلم به سه قلم و صرفه‌جویی سه میلیون دلاری درسال، کاهش حداقل ۲۵ درصدی قیمت تمام شده، دستیابی به دانش جدید تکنولوژی آنتی بیوتیک بوده است.
نادری علیزاده گفت: با افزایش کیفیت و کاهش قیمت تمام شده قدرت رقابت با محصولات خارجی را داریم و با نگاه توسعه ای و پروژه محور تلاش داریم در آینده نزدیک صادرات هم داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران اذعان داشت: نوسانات مواد اولیه در بازار تاثیری بر کیفیت دارو نداشته و مردم بدانند کارخانه و داروی ایرانی در دسترس است و با اطمینان کامل مطرح می‌کنیم که کیفیت داروی ایرانی بیش از کالای خارجی است.
انتهای پیام/
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا