سیاسی

واردات بی رویه در پسا برجام باعث فلج شدن تولیدات داخل نشود

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن درخطبه های نماز جمعه این هفته خود ضمن تشکر از حضور با شکوه مردم در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی با اشاره به ۲۴ مهرماه روز پیوند اولیا و مربیان گفت: این روز یادآور مسئولیت خانواده ها و مربیان در مقابل دانش آموزان عزیز است ، زیرا این عزیزان امید های آینده این ملت هستند
وی افزود: هدف از پیوند اولیاء و مربیان این است که این دو نهاد یعنی خانواده و مدرسه با همدیگر هماهنگی داشته باشند تا مشکلات دانش آموزان را شناسایی و حل کنند .
وی با تاکید بر اینکه اولیا باید از درس ،معلم ،رفیق و نمره فرزندشان اطلاع داشته باشند گفت: مربیان باید از وضع پیشینه تربیتی دانش آموزان ،وضع مالی و جسمی او اطلاع داشته باشند .
حجت الاسلام عبدالهی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به ۲۶ مهر ماه روز تربیت بدنی و ورزش اظهار داشت : توسعه و ترویج ورزش در جامعه می تواند علاوه بر سلامت بدن بر سلامت روحی و روانی جامعه هم اثر بگذارد.
وی گفت : بعضی برای رفع افسردگی و آرامش دنبال روان گردان و ابزار های حرام می روند در حالی که ورزش می تواند در رفع افسردگی و خیلی از بیماری های روحی و روانی موثر باشد و نشاط و شادابی را به زندگی بر گرداند.
خطیب جمعه اسفدن در ادامه ضمن عرض تبریک به صادر کنندگان به ۲۹ مهر ماه روز صادرات اشا ره کرد و گفت :مزد سالها استقامت ملت ،واردات بی رویه نیست .
وی گفت : اگر در مذاکرات پیروز میدان بودیم نگذارید در پسا برجام بوسیله واردات بی رویه ،تولید کننده داخلی فلج شود.
حجت الاسلام عبدالهی با تاکید بر اینکه دشمن دنبال واردات به کشور و بازار مصرف هست بیانداشت:دولت موانع صادرات را برطرف کند تا چرخ کارخانه های تعطیل و یا نیمه تعطیل شده به را بیفتد.
وی به فرموده مقام معظم رهبری تولید را ستون فقرات اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: دولت بجای تسهیل در واردات بفکر صادرات باشد تا از این خیل جمعیت بیکار کاسته شود.
امام جمعه اسفدن در پایان با توجه به سپری شدن تاسوعا و عاشورای حسینی دو دیدگاه را در زمینه پسا عاشورا عنوان کرد و گفت:گروهی بی بصیرت هستند که صرفا امام را در گودال قتل گاه و زیر سم اسبان و سر بر نیزه می بینند که اینها تا مجالس حسینی بر پاست می سوزند و می گریند اما همین که عاشورا تمام شد برایشان حلال و حرام و جنایات داعش و قتل غارت مظلومانه عالم و ولنگاری فرهنگی در کشور مهم نیست.
وی گروهی دیگر را با بصیرت دانست و افزود:گروهی دیگر با بصیرت هستند که امام حسین (ع) را مبارزه گر با ستمگران و فاسدان می بینند و اوج عظمت عاشورا را در هیهات من الذله و فرهنگ عاشورا می بینند و باور دارند که جریان عاشورا توقف نمی شناسد و به تاسوعا و عاشورا ختم نمی شود بلکه محرم را کانون حرکت و قیام و ترویج تفکر انقلابی و بیداری اسلامی می دانند
جمعه ۲۳ مهر ماه سالروز شهادت آیت الله اشرفی ،هفته بهداشت روانی و درگذشت عالم مجاهد آیت الله مهدوی کنی ازدیگرمحورهای سخنان خطیب جمعه اسفدن بود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا