سیاسی

واردات بیش‌ از ۴٫۵ میلیون دلار برنج به خراسان جنوبی

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از فارس، مهدی ماهگلی اظهار داشت: در سه ماهه نخست سال جاری میزان واردات صورت گرفته در استان از طریق بازارچه‌های مرزی و گمرکات که در واقع برنج مرزنشینان بوده دارای ارزش معادل ۴ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۸۷۰ دلار بوده است.
وی با بیان اینکه سهم ارزی که به ازای هر مرزنشین در استان تعریف شده ۱۳۰ دلار است، تصریح کرد: سهم ارزی که برای مرزنشینان خراسان جنوبی تعریف شده، شامل هم سهمیه عادی مرزنشینان و هم سهمیه مناطق محروم می‌شود.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی یادآور شد: براساس آخرین آماری که در سامانه مرزنشینان در ابتدای سال جاری ثبت شده، ۱۵۳ هزار و ۴۴۰ نفر مرزنشین استان مجاز به واردات ۱۹ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۲۰۰ دلار کالا هستند.
ماهگلی با بیان اینکه براساس آخرین آمار ثبت شده در سامانه مرزنشینان تا تاریخ ۱۳ تیرماه جاری مجموع مرزنشینان خراسان جنوبی که در این سامانه تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند ۴۶ هزار و ۷۴۹ خانوار شامل ۱۵۴ هزار و ۲۹۴ نفر هستند، افزود: از این تعداد ۴۱ هزار و ۲۳۳ خانوار در قالب ۱۲۹ هزار و ۱۱۶ نفر کارت دریافت کرده‌اند.
وی ادامه داد: این آمار نشان می‌دهد حدود ۸۸ درصد از مرزنشینان استان که در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند موفق به دریافت کارت شده‌اند.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به تعداد مرزنشینان استان که در سال جاری در تعاونی‌های مرزنشین ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: در سال جاری ۳۳۲ هزار و ۲۵ خانوار به جمعیت ۱۰۸ هزار و ۱۲۸ نفر به عضویت تعاونی‌های مرزنشین استان درآمده و می‌توانند سهمیه ارزی خود را جذب کنند.
ماهگلی با اشاره به اینکه اعتبار کارت‌های مرزنشینان سه ساله است، اضافه کرد: مرزنشینانی که از سال‌های ۹۰ یا ۹۱ کارت مرزنشینان خود را دریافت کردهاند، در حال حاضر باید اقدام به تمدید اعتبار کارت‌های خود کنند که تا تاریخ ۱۳ تیرماه جاری تعداد ۲۸ هزار و ۹۲۰ خانوار از مرزنشینان استان اقدام به تمدید کارت‌های خود کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: مرزنشینانی که مهلت اعتبار کارت مرزنشینان آنها به اتمام رسیده می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و واریز وجه اقدام به تمدید این کارت‌ها نموده و در سال جاری از سهمیه ارزی در نظر گرفته شده برای مرزنشینان بهره‌مند شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا